«Громадське радіо» отримає супутникову ліцензію

«Громадське радіо» отримає супутникову ліцензію

16:13,
18 Лютого 2016
1796

«Громадське радіо» отримає супутникову ліцензію

16:13,
18 Лютого 2016
1796
«Громадське радіо» отримає супутникову ліцензію
«Громадське радіо» отримає супутникову ліцензію
18 лютого Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про видачу «Громадському радіо» ліцензії на супутникове радіомовлення.

Супутникова ліцензія, як і попередня ефірна ліцензія «Громадського радіо» оформлюється на підприємство громадської організації «Громадське радіо» «ТРК “Громадське радіо”».

Спершу заступниця голови Нацради Уляна Фещук пропонувала відкласти розгляд заяви про видачу супутникової ліцензії та звернутися до Міністерства юстиції по роз’яснення щодо застосування певних колізійних норм законодавства про прозорість медіавласності (попередню ефірну ліцензію «Громадське радіо» отримувало ще до набуття чинності законом про прозорість медіавласності).

Йдеться про неможливість громадської організації надати інформацію щодо кінцевого бенефіціара, оскільки в ГО бенефіціар відсутній. Крім того, громадська організація, на відміну від господарських товариств, не зобов’язана подавати інформацію про зміни в структурі власності. «У законі є колізія, яка не дозволить нам контролювати вашу структуру власності та ефективно надавати інформацію для третіх осіб», - зауважила пані Фещук.

Директор «Громадського радіо» Олександр Бузюк зауважив, що «Громадське радіо» надало Нацраді перелік усіх осіб, які брали участь у створенні «Громадського радіо», надало перелік членів громадської організації, членів програмної ради і правління. Він також запропонував, щоб Нацрада зобов’язала ГО «Громадське радіо» надавати Нацраді інформацію про всі зміни в складі організації, програмної ради та правління.

«Будь ласка, дайте нам ліцензію, нам треба легалізувати канал звязку з нашими передавачами. Чому ми поспішаємо з ліцензією? Тому що ми поки що маємо змогу оплатити ліцензійний збір 90 тисяч гривень за кошти від британського донора. Якщо ми цього не встигнемо зробити, ми змушені будемо повернути кошти грантодавцям», - пояснив пан Бузюк.

Член Нацради Олег Черниш разом з Уляною Фещук запропонували прописати особливі умови ліцензії для «Громадського радіо»: при вступі нових членів до ГО, у випадку зміни статуту, зміни складу правління – інформувати про це Національну раду в 10-денний термін.

Усі члени Нацради одноголосно підтримали видачу «Громадському радіо» супутникової ліцензії з особливими умовами.

Програмна концепція в супутниковій ліцензії «Громадського радіо» аналогічна до ефірної ліцензії «Громадського радіо»: цілодобове мовлення, з якого 21 година 30 хвилин на добу – національний продукт, у тому числі 18 годин 30 хвилин на добу – власне виробництво. Формат – інформаційно-музичний. Зокрема, 12 годин 15 хвилин інформаційно-аналітичних і публіцистичних програм, по 2 години 30 хвилин культурно-мистецьких і науково-просвітницьких програм, 5 годин підбірки музичних творів (це розподіл програм для 65% ефіру).

Параметри супутникового сигналу:

  • Супутник – Astra 4A  4,8 град. сх. д.
  • Формат - DVB-S
  • Модуляція - QPSK
  • Частота, поляризація - 11 766 МГц, горизонтальна
  • Коефіцієнт зворотної корекції  - FEC
  • Символьна швидкість – 27 500 Ксимв/сек
  • Швидкість цифрового потоку - 192 Кбіт/сек

Нагадаємо, 8 липня 2015 року «Громадське радіо» виграло п'ять частот на конкурсі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Це частоти УКХ та ФМ-діапазонів на Донбасі та в Києві: 66,05 МГц у Волновасі Донецькоїобласті, 70,4 МГц у Києві, 92,6 МГц уБіловодську Луганської області, 100 МГц у Білолуцьку Луганської області, 103,7 МГц у Зоринівці Луганської області.

А 13 серпня 2015 року Нацрада надала «Громадському радіо» дозволи на тимчасове мовлення на час проведення АТО у трьох містах Донбасу: Волноваха - 103,8 МГц, Краматорськ - 103,2 МГц, Красноармійськ - 99,6 МГц, а також у двох пунктах на Луганщині: Старобільськ - 90,2 МГц, Широке - 101,8 МГц.

1 листопада 2015 року «Громадське радіо» почало ефірне мовлення в УКХ-діапазоні в Києві й області на частоті 70,4 МГц. До кінця листопада 2015 року «Громадське радіо» розпочало ефірне мовлення на Донбасі та Луганщині.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду