Регіональні мовники Суспільного показують рецепти великодньої випічки нацспільнот України
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Регіональні мовники Суспільного показують рецепти великодньої випічки нацспільнот України
Напередодні Великодня, який християни відзначатимуть 4 квітня за юліанським календарем, філії Суспільного мовлення запустили спецпроєкт «Смачної паски!» про великодню випічку національних спільнот та корінних народів, які живуть в Україні.
Його показують під час міжрегіональної програми «Ранок на Суспільному», яку транслюють усі регіональні телеканали, поміж основними програмами в телеефірі та поширюють у соцмережах.
Над проєктом працював Координаційний центр мовлення національних меншин спільно з командами регіональних редакцій з тематики нацменшин та проєкту «Ранок на Суспільному».
Вірменка Наре Чіркінян живе у Києві. Вона розповіла про свою родину та поділилася рецептом гата — традиційна випічка, яку вірмени подають на святковий стіл.
Команда Суспільного підготувала відеорецепти традиційних великодніх страв від караїмської, польської, чеської, угорської та німецької національних спільнот.
До прикладу, Олена Дей із «UA: Закрапаття» знімала процес створення історії про німецький Osterbrot, що у перекладі «великодній хліб».
Наступні 5 відео проєкту «Смачної паски!» транслюватимуть в телеефірі регіональних каналів з 26 до 30 квітня — напередодні Великодня християн східного обряду.
За словами креативної продюсерки Координаційного центру мовлення національних меншин Олени Кривенко, на Суспільному підготували 10 сюжетів з великодніми рецептами випічки нацспільнот.
«Всі рецепти — унікальні та водночас прості. Наша команда прагнула, аби кожна господиня без особливих труднощів змогла приготувати до свята нову страву та урізноманітнити свій великодній стіл», — цитує її слова пресслужба Суспільного.
Нагадаємо, цьогоріч християни відзначатимуть Великдень 4 квітня за юліанським календарем, і 2 травня — за григоріанським.
Додамо, наразі у філіях Суспільного виходить проєкт про національний одяг та культуру національних спільнот.