Волинська філія НСТУ підготувала два спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки

Волинська філія НСТУ підготувала два спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки

16:57,
8 Лютого 2021
1768

Волинська філія НСТУ підготувала два спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки

16:57,
8 Лютого 2021
1768
Волинська філія НСТУ підготувала два спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки
Волинська філія НСТУ підготувала два спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки
Волинські поетичні замальовки впродовж лютого зможуть транслювати й інші регіональні суспільні мовники.

До 150-річчя Лесі Українки, яке відзначатимуть 25 лютого, команда Волинської філії Суспільного підготувала два ювілейних спецпроєкти.

Про це повідомила пресслужба Суспільного.

Упродовж лютого в телерадіоефірі транслюватимуть:

  • «Читай Лесю» — цикл із 20 міжпрограмних поетичних телерадіороликів, у яких працівники читають уривки творів видатної землячки;
  • «До 150-річчя з дня народження Лесі Українки» — серія із чотирьох тематичних радіосюжетів за участі літературознавців, істориків та мешканців Луцька, в яких йдеться про життя і творчість поетеси, значення її творчої спадщини.

У проєкті «Читай Лесю» працівники Суспільного декламують вірші Лесі Українки, які їм близькі, які особливо відгукнулися. Читання супроводжується фортепіанною музикою та світлинами поетеси різних періодів її життя. 

За задумом авторів, проєкт спонукає знову взяти до рук збірку поезій, перечитати улюблені твори, розповісти про Лесю, про значення її творчості й громадської позиції в історії України та світовій літературі. 

Творці обіцяють не зупинятись на 20 віршованих епізодах, а продовжити роботу над проєктом.

З початку лютого переглянути відеоролики можна на сайті Суспільного Волині онлайн та в ефірі телеканалу «UA: Волинь». Поетичні нариси адаптовані для цифрових платформ мовника та для радіоефіру «Українське радіо Луцьк».

Крім того, волинські поетичні замальовки впродовж лютого зможуть транслювати й інші регіональні суспільні мовники. Автори надають колегам з інших регіонів технічну можливість теж долучитись до проєкту і начитати улюблені рядки.

Окрім того радіожурналістка Світлана Мех підготувала радійний спецпроєкт із чотирьох серій. В ньому взяли участь: професор, проректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Юрій Громик, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української літератури Олена Маланій, завідувачка Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Ольга Бойко та жителі Луцька.

Науковиця Олена Маланій розповість слухачам про мультимедійний проєкт кафедри української літератури ВНУ імені Лесі Українки «Слухай українське (Слово)», в якому звучать твори Лесі Українки, озвучені її листи, спогади тощо. 

До ювілейної дати з дня народження Лесі Українки Волинський національний університет імені Лесі Українки підготував повне академічне зібрання творів письменниці у 14 томах.

«Ми повернули Україні справжню Лесю за її текстами, історико-політичним та літературним контекстом, за родинними й товариськими зв'язками, навіть за мовою», —  каже професор Юрій Громик

Про те, як жила Леся Українка у Колодяжному, зокрема, про побут і традиції родини  Косачів, про спілкування з місцевими жителями — у розповіді очільниці музею Ольги Бойко. 

У четвертій серії ювілейного радіопроєкту, жителі Луцька, під час бліцопитування діляться своїми знаннями про Лесю Українку, а також асоціаціями, які викликає її творчість.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду