Для філій Суспільного на аутсорсі вироблятимуть 11 проєктів розслідувань
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Для філій Суспільного на аутсорсі вироблятимуть 11 проєктів розслідувань
Першого лютого у Національній суспільній телерадіокомпанії України оголосили переможців конкурсу творчих проєктів «Створюй із Суспільним. Розслідування». Для виробництва і трансляції на регіональних телеканалах філій Суспільного у 2021 році відібрано 11 із 18 проєктів розслідувань.
Про це повідомила пресслужба НСТУ на корпоративному сайті.
«Шість із них успішно пройшли фінальний етап відбору — захист перед комісією з центрального офісу мовника — і готові до реалізації. Ще 5 проєктів команда Суспільного відібрала у довгий список. Для їх виробництва мовник залучатиме додаткове фінансування, в тому числі й донорську підтримку», – зазначили на Суспільному.
Пріоритетними напрямами для проєктів «Створюй із Суспільним. Розслідування» були такі 7 тем: медицина, освіта, бюджети, цифрова безпека громадян, корупційні зв’язки місцевих посадовців і чиновників, захист основоположних прав та свобод громадян, екологічна безпека.
Ідеї-переможці конкурсу «Створюй із Суспільним. Розслідування», готові до реалізації:
- «Лакмус» — «UA: Черкаси»
- «Червона лінія» — «UA: Волинь»
- «Четверта влада» — «UA: Миколаїв»
- «Під прицілом» — «UA: Суми»
- «#інсайд» — «UA: Львів»
- «Четверта влада» — «UA: Рівне»
Ідеї проєктів, відібрані на конкурсі «Створюй із Суспільним. Розслідування», що будуть реалізовані за додаткового фінансування (довгий список):
- «Володарі надр» — «UA: Кропивницький»
- «Запорізький центр розслідувань» — «UA: Запоріжжя»
- «Як уникають покарання за злочини» — «UA: Одеса»
- «ПравдаЄ» — «UA: Закарпаття»
- «(Не)Доступність» — «UA: Поділля»
До складу комісії, що приймала захист проєктів у центральному офісі Суспільного, увійшли: генеральна продюсерка регіонального мовлення Марія Фрєй, виконавча продюсерка регіонального мовлення Марія Заіченко, шефредакторка ТО розслідувань Інна Білецька, продюсер ТО розслідувань Дмитро Бондар і шефредакторка відділу координації соціальних мереж та створення цифрового контенту Маргарита Єрмак.
Редакційний супервайзинг проєктів здійснюватимуть журналісти-розслідувачі Суспільного Інна Білецька та Дмитро Бондар.
«Відбір був надзвичайно конкурентним, обирати було важко, і це був вибір між сильними й дуже сильними проєктами, я щиро вітаю продюсерів філій Суспільного й усю регіональну аудиторію Суспільного з результатами конкурсу. Ми чекатимемо на повернення усіх без винятку команд, які не перемогли цьогоріч, на відбір наступного року», — зазначила Інна Білецька.
«Створюй із Суспільним» — це програма співпраці із Суспільним мовником для продакшенів на умовах аутсорсу, відкритий відбір творчих проєктів для трансляції на регіональних телеканалах UA: Суспільне мовлення. 1 грудня 2020 року вперше було оголошено відбір проєктів журналістських розслідувань.
Нагадаємо, з 1 по 21 грудня 2020 року тривав прийом заявок на відбір проєктів журналістських розслідувань у регіонах «Створюй із Суспільним. Розслідування» для трансляції на регіональних телеканалах Суспільного мовлення.
У регіональних філіях Суспільного пройшли пітчинги 18 проєктів розслідувань.
Додамо, у Центральній дирекції Суспільного у червні 2019 року створили творче об’єднання «Журналістських розслідувань», яке очолила Інна Білецька.
За цей час вони зняли три фільми-розслідування. Першим був фільм-розслідування про трагедію зі зруйнованим будинком на Львівщині «Дрогобич 101/1», який потрапив до десяти найкращих робіт цьогорічного Національного конкурсу журналістських розслідувань та спеціальних репортажів.
Другою стала стрічка про приголомшливі реалії української психіатричної системи «Сто років ізоляції».
Фільм «Помилка 83» — третє розслідування власного виробництва журналістів Суспільного.
У грудні 2020 року вийшов фільм-розслідування «Канабіс. Особливо небезпечний» про медичний канабіс в Україні.
Ілюстрація: пресслужби НСТУ