Рівненська, Харківська, Херсонська та Закарпатська ОДТРК виступили проти їх ліквідації
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Рівненська, Харківська, Херсонська та Закарпатська ОДТРК виступили проти їх ліквідації
17 грудня у Рівному профспілковий комітет обласної державної телерадіокомпанії провів мітинг-флешмоб, на якому звернувся із відкритим листом до Президента України Петра Порошенка з проханням взяти процес створення суспільного мовлення під особистий контроль, аби забезпечити його прозорість і не допустити під прикриттям такої важливої справи «дерибану» державної власності. Про це повідомляється на сайті Рівненської ОДТРК.
На думку профкомів, процедура ліквідації і перетворення всіх державних мовників в одне акціонерне товариство, а саме цю форму намагаються обрати рушії реформи, може призвести до втрати приміщень, майна, землі і телерадіочастот, які є ласим шматком для олігархів. До того ж, централізація телерадіомовлення у столиці, позбавить права голосу місцеві громади.
«Ми не виступаємо проти суспільного мовлення, ми не виступаємо проти реорганізації державних компаній. Але ми виступаємо проти того, як це робиться - кулуарно, непрозоро. Стурбовані також тим, чи взагалі буде регіональне мовлення, адже тільки регіональне мовлення зараз може піднімати ті проблеми, які турбують область тут на місцях», - заявила заступник голови профкому РОДТРК Валентина Ілліна.
Також на мітинг-флешмоб вийшли працівники Харківської державної телерадіокомпанії, які вимагали створити на базі телеканалу регіональний суспільний мовник, повідомляє Радіо Свобода. Близько сорока людей провели мітинг-флешмоб біля центрального входу державного обласного телеканалу. За словами адміністратора телерадіокомпанії Миколи Шлапака, працівники хочуть привернути увагу центральної влади до обласних державних телерадіокомпаній й не допустити масових звільнень співробітників.
Як повідомляв ІМІ, 17 грудня у Херсоні працівники обласної державної ТРК «Скіфія», провівши профспілкові збори, ухвалили звернення до Президента України Петра Порошенка з проханням зберегти державну структуру ОДТРК.
17 грудня працівники Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії провели акцію, під час якої вимагали від керівництва держави зберегти їх телевізійний канал «Тиса-1» у тому вигляді і форматі мовлення, як він працює зараз.
Раніше з відкритим листом до Президента України звернувся профком первинної організації профспілки працівників культури НТКУ з проханням втрутитися і сприяти при створенні НСТУ у формі ПАТ у приведенні підзаконних актів у відповідність до вимог чинних законів України та врахувати права та законні інтереси творчих працівників.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України визначив організаційно-правову форму майбутнього суспільного мовника як публічне акціонерне товариство (ПАТ).
Нагадаємо, Закон України закон «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» було ухвалено 17 квітня 2014 року, підписано в.о. Президента України 13 травня.
7 листопада уряд прийняв постанову про створення Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) у формі публічного акціонерного товариства (ПАТ).
Проти такого рішення виступив колишній голова Комітету свободи слова Микола Томенко, НМПУ, профком працівників культури НТКУ. Мін’юст зазначив, що дана постанова уряду не суперечить Конституції України, водночас потребує узгодження із деякими законами.
«Суспільне мовлення»