У Миколаєві збирають підписи на захист Суспільного мовника
Голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України Віра Марущак ініціювала збір підписів на підтримку регіонального Суспільного мовника — Миколаївської філії ПАТ «НСТУ». Про це Віра Марущак розповіла виданню «Блінком».
За словами письменниці, це пов’язано з тим, що нова Концепція регіонального мовлення, яку буде реалізовувати керівництво НСТУ, передбачає скорочення штату філії на 44%, а також значне скорочення регіонального мовлення. Замість чотирьох ефірних відрізків загальною тривалістю три години 10 хвилин регіональне радіо матиме лише два відрізки тривалістю півтори години на добу лише в будні. У вихідні радіо мовчатиме. І, цілком вірогідно, що невдовзі регіональне радіо може зникнути. Це при тому, що у 2020 році Суспільне отримало майже стовідсоткове фінансування.
Письменниця Віра Марущак зазначила: «Мій життєвий шлях тісно переплітається з журналістикою. Я закінчила факультет журналістики Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка. Працювала на радіо, в обласній газеті, викладала основи журналістики в Першій українській гімназії імені Миколи Аркаса. Тому нині я занепокоєна тими процесами, що можуть призвести до закриття Миколаївської філії й перетворення потужної телерадіокомпанії в корпункт. Я переконана, що в часи інформаційної війни існування незалежного регіонального мовника — це політичне й стратегічне питання. А нині мені незрозуміло, яких результатів планують досягти в ході впровадження цієї стратегії та хто нестиме відповідальність у разі її провалу?»
За словами видавчині Ірини Гудим, яка сьогодні, 30 січня 2020-го року, підписала «Лист підтримки регіонального мовника», впровадження нової Концепції призведе до того, що аудиторії бракуватиме достовірної та об’єктивної інформації про життя регіону.
«Мене турбує те, що зникне унікальний майданчик, який протягом багатьох десятиліть об’єднує миколаївців. Наприклад, коли в місті організовуємо культурні заходи, чи можливо в новині на сайті описати масштаб події, передати емоції, енергетику, святкову атмосферу так, як це можна зробити під час радіо- чи телеефіру? Мене непокоїть те, що після зменшення вдвічі відрізків мовлення Миколаївської філії, в людей не буде можливості дивитися й слухати культурно-мистецькі й науково-просвітницькі регіональні програми».
Джерело: видання «Блінком»