Андрій Шаповалов роз’яснив причину появи відео «Ми йдемо в Луганськ»

Андрій Шаповалов роз’яснив причину появи відео «Ми йдемо в Луганськ»

19:57,
11 Вересня 2019
6291

Андрій Шаповалов роз’яснив причину появи відео «Ми йдемо в Луганськ»

19:57,
11 Вересня 2019
6291
Андрій Шаповалов роз’яснив причину появи відео «Ми йдемо в Луганськ»
Андрій Шаповалов роз’яснив причину появи відео «Ми йдемо в Луганськ»
«Ми хочемо миру, але не будь-якою ціною», – сказав він у новому відео. Ініціатива #Я_йду_в_Луганськ – це була інформаційна провокація і соціальний експеримент одночасно.

Про це йдеться у відео, яке розмістив на своїй сторінці у Фейсбук менеджер філії Національної суспільної телерадіокомпанії України «UA:Донбас» Андрій Шаповалов.

За його словами, відео, яке з’явилося 9 вересня, де він із двома чиновниками заявили, що йдуть в Луганськ, знято для того, щоб привернути увагу до проблеми чиновників-сепартистів, які постійно відвідують тимчасово окуповані території, а також до ізолювання місцевих жителів від політики реінтеграції Донбасу.

«На сьогодні посилати голубів-миру рано, і це довело відео молоді з Луганська. Голубів зїдять ще на кордоні. Поспіх може мати наслідки. Але не можна зраджувати людей, які зробили вибір у 2014 році і приїхали сюди. Зробили природній вибір і не бачили альтернативи. Їх треба максимально включати в процеси реінтеграції. Хто взагалі вирішив нас реінтегрувати і знає краще за нас, що нам в процесі реінтеграції треба? Чому луганчан немає досі в мінському процесі з нашої української сторони?», – заявив Шаповалов.

Пан Шаповалов зазначив, що такої кількості прокльонів на свою адресу він не чув упродовж всього свого життя як за останні два дні. Відеозвернення від 9 вересня за два дні прокоментували 539 рази і 203 рази поширили.

«Я нікуди не йду і не збирався йти. Останнім часом нам почало здаватися, що те, що відбувається тут, нікого не цікавить. Адже проблема чиновників, які перетинають лінію розмежування, існує всі ці 5 років. І ми про це знаємо, і неодноразово про це говорилося, а ви чомусь ні», – сказав Андрій Шаповалов.  

Він запросив приїхати у сіру зону, у Краматорськ чи Сєверодонецьк, і послухати, про що говорять люди. Їхньої думки немає у Фейсбуку, але вони ходять на вибори. 

«Сьогодні ми хочемо, щоб максимально були залучені у процеси мирних планів, реінтеграції цих територій ті люди, які упродовж останніх 5 років жили і відновлювали інфраструктуру цих двох областей, знають і розуміють відчай людей, які мешкають тут, але чомусь вони майже ніде не представлені», – зазначив Андрій Шаповалов.  

Депутат Рубіжанської міськради Денис Денищенко також пояснив на своїй сторінці у Фейсбук, чому вирішив взяти участь у цій ініціативі.

«Ідея, рішення – все спонтанно, на рівні локального мозкового штурму, суперечки, внутрішньої дискусії, але від чистого серця і з деякою часткою ідеалізму, заснованого на раціоналізмі. Заміряти градус людської ненависті або навпаки знайти точки зростання для загального об'єднання навколо спільних символів, цінностей, свобод, прав для луганчан по обидві сторони війни. У нашому випадку – це наше рідне місто Луганськ, його день народження, мир, спогади з дитинства, право на свободу переміщення, свободу слова і т.д.», – написав він.

За словами Денищенка, регіон вмирає, стан тотальної рецесії, люди, особливо молодь, біжать при першій можливості вирватися. «Проблема сама не розсмокчеться, тут потрібно жити і працювати, розуміти місцевих людей, їх біль, знати сильні і слабкі сторони, вболівати душею і серцем за Луганщину», – вважає він.

«Інформаційна війна повністю програна і тримається тільки на плечах активістів, волонтерів і місцевих лідерів їхніх ініціатив. Про національну безпеку ми чуємо тільки з вуст відповідальних чиновників у Києві, далі часто це не йде. Тут складно та часто просто небезпечно. Це сувора реальність. Тому ми нікуди не йдемо. Поки це тільки мрія, особисто для мене. Дякуємо», – написав Денис Денищенко.

Начальник управління молоді та спорту в Луганській обласній державній адміністрації Антон Волохов також подякував всім, хто підтримав учасників акції в прагненні щодо привернення уваги до проблем переселенців, до проблем перетину лінії розмежування та, взагалі, повернення миру на нашу землю.

«Дякую і тим, хто не підтримав цей своєрідний зріз думок луганчан. Це об’єктивна демонстрація небайдужості українців. Реакція на цей ролик показала, що проблема набагато складніша, глибша та серйозніша. Щоб всі зрозуміли - ніхто нікуди не йде і не збирався йти. Не робіть з нас «полезных идиотов» и «предателей». Ми прагнемо до миру, але ж не ціною зради!!!! Ми повернемось! Ми обов`язково повернемось в Луганськ, тільки коли у Луганську буде піднято Державний Прапор України!!!!», – написав він у Фейсбуку.  

Нагадаємо, 9 вересня менеджер регіонального телеканалу Суспільного мовлення «UA:Донбас» Андрій Шаповалов разом із депутатом Рубіжанської міськради Денисом Денищенком та начальником управління молоді та спорту в Луганської обласної державної адміністрації Антоном Волоховим заявили, що поїдуть в окупований Луганськ на День міста 14 вересня 2019 року.

Пізніше Національна суспільна телерадіокомпанія України заявила, що не підтримує акцію менеджера філії «UA: Донбас» Андрія Шаповалова та його колег відсвяткувати День міста в окупованому Луганську.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду