Філії Суспільного запускають програму «Виборчий округ» з народними депутатами

Філії Суспільного запускають програму «Виборчий округ» з народними депутатами

16:00,
31 Жовтня 2018
2990

Філії Суспільного запускають програму «Виборчий округ» з народними депутатами

16:00,
31 Жовтня 2018
2990
Філії Суспільного запускають програму «Виборчий округ» з народними депутатами
Філії Суспільного запускають програму «Виборчий округ» з народними депутатами
Перші враження від зйомок у команд філій Національної суспільної телерадіокомпанії України – багато хто не знає сфери відповідальності народних обранців, а народному депутату з Буковини не сподобався килим.

2 листопада о 19.45 частина філій Національної суспільної телерадіокомпанії України покаже приблизно 20-хвилинний проект «Виборчий округ», гостями якого стануть народні депутати-мажоритарники.

Мета програми – налагодити якісний діалог між народним депутатом та його безпосереднім виборцем, а також надати аналіз професійної діяльності депутата, про це повідомляє  сайт «UA: Суспільне мовлення».

Цієї п’ятниці «Виборчий округ» покажуть у Львівській, Дніпровській, Запорізькій, Рівненській та Чернігівській філіях. Загалом, записано 30 програм. Цю інформацію повідомили «Детектору медіа» у прес-службі НСТУ.

Упродовж жовтня перші чотири випуски проекту вийшли в ефірі на регіональних каналах «UA: Донбас» (2 програми), «UA: Житомир» та «ТТБ» (Тернопіль).

У компанії зазначають, що над проектом працює команда суспільно-політичного напряму. Збирати фактаж про роботу депутата в парламенті та комітетах допомагає Громадянська мережа ОПОРА.

У прес-службі НСТУ у коментарі «ДМ» сказали, що усі філії працюють за спільним планом, координують розсилку листів-запрошень, оскільки є депутати, що закріплені одразу за кількома округами. Є затверджена радою генпродюсерів картка проекту для кожної програми, що допомагає збалансувати ефір: інформацію про роботу депутата, його відповіді на запитання мешканців округу, коментарі експертів. Усі регіональні команди суспільно-політичного напряму обмінюються досвідом з кожних зйомок «Виборчого округу», розбирають ефіри і спільно працюють над покращенням роботи у цьому проекті.

Наразі немає чіткого плану, скільки буде програм «Виборчого округу» та коли.

«У всіх філій різна кількість депутатів, що закріплені за округами в регіоні: від 5 до 35. Наразі ведуться переговори по зйомках із багатьма обранцями. Оскільки перемовини все ще ведуться, ми не маємо остаточної відмови від депутатів прийти на ефір», – зазначили у прес-службі Суспільного.

Програму «Виборчий округ» у філіях записують у різних місцях: хтось облаштовує майданчик просто неба, хтось – у кабінеті чи студії. Теми у кожній філії також різні.

Цієї п’ятниці на Суспільному Дніпра в ефірі «51 телеканалу» народний депутат Іван Куліченко розповість, чому в Дніпрі не буде сміттєспалювального заводу та яким буде новий аеропорт. На каналі «UA: Донбас» Дмитро Лубінець розповів, який його законопроект, на його думку, покращив життя українців.

Продюсерка Суспільного мовника Дніпра Оксана Цибуля та продюсер Чернігівської філії Суспільного Артем Шелковий під час зйомок програми виявили, що багато хто не знає сфери відповідальності народних обранців. Тому у програмі буде рубрика «Обов’язки депутата».

«Наразі ми аналізуємо кожну програму "Виборчого округу" в філіях: фіксуємо помилки, які вже допустили, дивимось, як покращити проект змістовно та візуально. Журналістам досить складно: для багатьох  це перший телевізійний досвід такого рівня. Ми просимо редакторів давати конструктивну критику своїм колегами і готуватись до різної реакції як у глядача так і в професійній спільноті. Паралельно, ми ведемо навчання про сучасні політичні технології і маніпуляції в ЗМІ, і замислюємось над тим, як найефективніше боротись з популізмом в рамках наших компетенцій», — сказала виконавча продюсерка суспільно-політичного мовлення Марія Фрей.

Днями записували програму «Виборчий округ» з народним депутатом Григорієм Тімішем на телеканалі «UA: Буковина».

Продюсер Чернівецької філії Максим Волошин написав у Фейсбуку, відповідаючи на закиди про «теплу ванну» для народного депутата, що команда суспільно-політичного напрямку Суспільного мовника «UA: Буковина» проробила колосальну роботу готуючись до запису. «Ми побували на окрузі, де записували питання від мешканців; провели аналітичну роботу по діяльності депутата, добротну частину якої нам допомогла зробити ГМ ОПОРА. Комфортні умови? Ми створили нормальні умови в яких і бесідували з народним депутатом», – написав він.

Фото з Фейсбук-сторінки Максима Волошина

Григорій Тіміш також прокоментував зйомки «Виборчого округу». Перше, що він виділив, це колір ковра.  

«І ковьор темно синій, трохи дратував колір. Перед тим як сідати на стілець уважно передивився, чи не має там відбитків логотипу ПР. В редакції все що завгодно може завалятись..... Думаю до єфіру з Юричем новий куплять, може модніший. А так, у молодих суспільників оченята горять, є бажання працювати, нестандартно мислити. Промількнув промінець заангажованості у ведучого, але це напевно мені здалось, старим стаю, погано може став бачити..., Успіхів і нових гарних проектів!», – написав він у коментарях.

 Менеджерка Чернівецької філії Ольга Гришин-Грищук пояснила народному депутату, що моднішого килима не буде: «Справді шкода, що килим не виправдав ваші очікування, ми його до речі з Києва привезли, бо на новий коштів не вистачає, тепер ми з колегами меблями і технікою і килимами міняємось. Причиною тому – недофінансування Суспільного мовника. Та головне насправді не колір килима, а дотримання принципів і стандартів, що ви й побачите у передачі».

Наступного тижня прем’єра проекту «Виборчий округ» відбудеться на телеканалах Суспільного Івано-Франківська та Полтави.

Нагадаємо, 23 березня у філіях НСТУ стартував проект «#Звіти_наживо», який триватиме до кінця 2018 року. Представники влади щомісяця звітують і відповідають на запитання журналістів і громади у прямому ефірі 23-ох філій НСТУ.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Facebook
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду