Телеканал «Одеса» пропонує під час ранкової програми вивчати мови нацменшин

Телеканал «Одеса» пропонує під час ранкової програми вивчати мови нацменшин

16:04,
26 Лютого 2018
2903

Телеканал «Одеса» пропонує під час ранкової програми вивчати мови нацменшин

16:04,
26 Лютого 2018
2903
Телеканал «Одеса» пропонує під час ранкової програми вивчати мови нацменшин
Телеканал «Одеса» пропонує під час ранкової програми вивчати мови нацменшин
Телеканал «Одеса» Одеської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) під час ранкової програми запустив курси з вивчення болгарської, молдовської й гагаузької мов. Чернівецька та Закарпатська філії НСТУ також віднедавна мають аналогічні рубрики під час ранкової програми.

Про це повідомила прес-служба НСТУ.

«Щодня у будні з 7:00 до 9:00, у суботу з 07:00 до 08:45 та у неділю з 09:00 до 09:45 у розважальній програмі "Ранок" на телеглядачів чекає руханка з фітнес-тренером, майстерня, зустрічі з неординарними гостями, огляд соціальних мереж, а також рубрика "Слово дня", в якій глядачі разом із ведучими мають змогу вивчати ази мов національних меншин – болгарської, молдовської й гагаузької. Ведучі – Анастасія Бурмістр, Аня Терзівець, Тетяна Сільвестрова, Анастасія Робулець та Олександр Іваненко роблять кожен ефір цікавим, інтерактивним і бадьорим, заряджаючи телеглядачів на цілий день позитивними емоціями», – повідомили у компанії.

За інформацією НСТУ, рубрику «Слово дня» запустили під час ранкової програми і інші філії Суспільного, де є редакції програм мовами нацменшин, а саме на Закарпатті та Буковині. На Закарпатській філії виходять програми угорською, румунською, словацькою, німецькою, російською, ромською та русинською мовами. У складі Чернівецької філії працює лише одна редакція мовами національних меншин — румунська. Усі програми транслюються виключно румунською. 

Окрім того, в Одеській філії НСТУ модернізували студії, звідки виходять основні програми компанії. Виробництво базового контенту каналу перенесено з великої студії до двох малих. Це зроблено задля ефективнішого використання приміщень, людських ресурсів та електроенергії, повідомили у НСТУ.

«Нам вдалося своїми силами, без використання коштів, змінити декорації, додати світлове обладнання та покращити картинку. Ведучі раніше працювали в поганих умовах – в студії було дуже холодно взимку, а влітку вона не провітрювалася. Саме тому ми вирішили тимчасово закрити нашу першу студію, яка, до речі, є однією з найбільших на Півдні України – майже 300 м2, але капітальний ремонт не робився в ній ще з часів заснування ТРК», – розповіла продюсерка Одеської філії НСТУ Ірина Кипоренко.

Відтепер розважальна ранкова програма «Ранок», вечірній суспільно-політичний проект «Тема дня» та випуски новин виходять із оновлених майданчиків, де також відбуваються записи програми мовами національних меншин «Рідний край».

Суспільно-політична програма «Тема дня» виходить щовечора, з понеділка по п’ятницю, о 19:20 наживо. Творці проекту намагаються максимально повно висвітлювати щоденні події. Ведучі Юлія Цух, Віталій Устименко та Оксана Піднебесна запрошують до студії експертів, політологів, економістів і громадських діячів для обговорення процесів, які відбуваються у суспільстві, їхні причини та наслідки. Вибір гостей незаангажований та незалежний від місцевих політиків і влади. «Тему дня» оновили 15 січня, і за цей час гостями ефіру стали представники громадських організацій, борці за зелені зони та доступні пляжі, журналісти-розслідувачі, які займаються темою НАБУ щодо зловживань в Одеській мерії.

Інформаційна програма «Факти» відтепер виходить 7 разів на день, починаючи з 07:30. Редакція протягом дня збирає й оновлює інформацію для висвітлення найважливіших подій, що відбуваються в Одесі та області. Згідно з моніторингом новин регіональних філій НСТУ, який проводить громадська організація «Детектор медіа», наразі в ефірі новин Одеської філії 0% матеріалів з ознаками замовності. Також експерти відзначили високий рівень достовірності поданої інформації. До редакції новин долучилися двоє коментаторів з радіо, аби зробити інформаційну службу новин конвергентною – ведучі і випускові редактори новин адаптовують контент для радіо.

«Наразі ми працюємо над інтеграцією новин в соціальні мережі та плануємо навчити кореспондентів цифровим технологіям і монтажу. Також розробляємо проект створення ньюзруму, в якому об’єднаються всі підрозділи, що виробляють новини», – відзначила шеф-редакторка новин Ірина Чорна.У подальших планах команди Одеської філії – розробити економічну систему опалення в модернізованій студії, поставити енергозберігаюче світлове обладнання та поступово оновити техніку, зазначили у НСТУ. 

Нагадаємо, 13 лютого 2018 року в Києві відбулося публічне обговорення проекту «Концепція мовлення національних меншин», який розробили член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Роман Вінтонів, відповідальний за суспільно-політичний напрямок, та менеджерка суспільно-політичного напряму Суспільного Марія Фрей. Під час заходу завідувачка редакції мовами національних меншин в Одеській філії НСТУ, авторка й ведуча гагаузької програми Надія Маленкова розповіла, що титрування програм мовами нацменшин – дуже складний процес, для якого у філії не вистачає ресурсу. 

Фото: прес-служби НСТУ

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду