Микола Чернотицький: Середній вік новообраних продюсерів філій Суспільного – 37 років, менеджерів – 41
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Микола Чернотицький: Середній вік новообраних продюсерів філій Суспільного – 37 років, менеджерів – 41
Раніше філії НСТУ були обласними державними телерадіокомпаніями, генеральних директорів яких обирали на конкурсі в Держкомтелерадіо і погоджували з обласним керівництвом. Після ухвалення закону про суспільне мовлення окремі юридичні особи ОДТРК були реформовані в філії ПАТ «НСТУ», ставши по суті структурними підрозділами компанії. Відповідно до стратегії керівництва ПАТ «НСТУ» тепер філіями керуватимуть менеджер (відповідатиме за господарство) і продюсер (відповідатиме за контент).
Нагадаємо, 6 грудня правління НСТУ оголосило результати конкурсу на посади менеджерів і продюсерів Суспільного. Перед тим, 5 грудня, правління завершило співбесіди з кандидатами, що взяли участь у відкритому конкурсі. З 11 грудня новообрані менеджери та продюсери філій вступлять на свої посади у регіонах. Конкурсний відбір пройшов у 23 областях. Було заповнено 12 із 22 вакансій менеджерів та 16 із 23 вакансій продюсерів. Відповідно, там, де конкурс не відбувся, буде призначено т. в. о. (тимчасово, до нового конкурсу, виконуючих обов’язки) менеджерів, які, так само як і нові керівники, проведуть оптимізацію системи протягом наступних двох місяців, повідомляє компанія. Про подробиці сайт «Суспільне мовлення» дізнався в пана Чернотицького.
– Миколо, чи задоволені ви результатами конкурсу на посади менеджерів і продюсерів філій НСТУ? Чому в багатьох філіях не обрано керівників?
– Переважно так, задоволений. Ми розуміли, що існує ймовірність необрання менеджерів і продюсерів, тому готували інші можливі варіанти подальшої роботи. Багато людей приєдналося не з системи, і це дає нам змогу проводити зміни.
– Коли буде оголошено повторний конкурс? Хто керуватиме тими філіями, на яких не обрано нове керівництво?
– Повторний конкурс буде оголошено на початку січня. Ми дамо більше часу на подачу документів. І вже на початку лютого проведемо конкурси. А поки у філіях призначені тимчасово виконуючі обов’язки менеджерів. Вони забезпечать проведення змін синхронно з іншими дирекціями до проведення повторного конкурсу.
– Охарактеризуйте загалом новообраних керівників: професійні якості, вік, стать? Скільки їх раніше працювали на ОДТРК?
– Серед продюсерів переважають режисери та журналісти за фахом, середній вік – 37 років. Середній вік обраних менеджерів – 41 рік, освіта різниться, але їх поєднує хороший досвід управління компаніями і колективами. Серед менеджерів більше чоловіків, а серед продюсерів – жінок. Десь третина всіх обраних ніколи не працювали у підрозділах компанії, інші мали досвід роботи або у колишніх ОДТРК, філіях або в Центральній дирекції. Та ми обирали не за цими характеристиками. Ми обирали тих, хто прагне змін і для кого цінності суспільного мовника дійсно важливі.
– Хто їх представлятиме колективам філій?
– Представлення відбуватиметься 11-13 грудня. Представлятимуть директори департаментів, виконавчий директор, його заступники, члени правління.
– 11 грудня нове керівництво філій приступить до виконання своїх обов’язків. Які у них будуть заробітні плати?
– Оклад менеджерів і продюсерів філій становитиме 17 474 гривень.
– Хто з діючих керівників переміг у конкурсі? А скільки діючих подавалося?
– На Закарпатті обрано менеджером Віталія Мещерякова, на «UA:Донбас» - Андрія Шаповалова. В Івано-Франківську Галину Держипільську обрано продюсером. А подавалось дев’ятеро директорів.
– Чи проводилися вже якісь навчання для новообраних керівників?
– Так, 8 і 9 грудня новообрані керівники пройшли дводенний інтенсив щодо структури компанії, планів, бізнес-процесів, а також їм були надані рекомендації та інструкції щодо перших кроків.
– З Нового року ви плануєте оптимізацію і перебудову структури компанії відповідно до Стратегії ПАТ «НСТУ». Це будуть робити і новообрані керівники, і т.в.о.? Ви переконані, що вони впораються із завданням – оптимізувати систему до 2 квітня?
– У нас немає іншого вибору, як впоратися з цим завданням. Якщо раптом десь виникатимуть проблеми, ми безумовно будемо допомагати новим керівникам швидко їх вирішити.
– Чи є кандидати на посади, які незадоволені результатами конкурсу? Можливо хтось поскаржився до суду?
– Мені про оскарження конкурсу невідомо.
– Чи були такі кандидати, які вас найбільше вразили? Хто? Чим?
– Всі обрані кандидати вразили, тому їх і обрали.
– Що би ви порадили тим, хто подаватиметься на повторний конкурс?
– Не боятись спробувати свої сили.
Сайт «Суспільне мовлення»
Фото Валентини Балабанової