Роскомнагляд  вимагає заблокувати на YouTube-каналі програму про військовослужбовців Дніпровської філії НСТУ

Роскомнагляд вимагає заблокувати на YouTube-каналі програму про військовослужбовців Дніпровської філії НСТУ

17:32,
1 Листопада 2017
3531

Роскомнагляд вимагає заблокувати на YouTube-каналі програму про військовослужбовців Дніпровської філії НСТУ

17:32,
1 Листопада 2017
3531
Роскомнагляд  вимагає заблокувати на YouTube-каналі програму про військовослужбовців Дніпровської філії НСТУ
Роскомнагляд  вимагає заблокувати на YouTube-каналі програму про військовослужбовців Дніпровської філії НСТУ
Директор виконавчий Дніпровської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України (телеканал «51 канал») Валентин Чанглі повідомив, що технічній підтримці телерадіокомпанії на електронну пошту прийшов лист від офісу YouTube з вимогою видалити з YouTube-каналу «51 каналу» відео програми «Знай наших» про військовослужбовців.

26-хвилинна програма «Знай наших» присвячена військовослужбовцям, які перебувають в АТО або повернулися звідти. Також «51 канал» Дніпровської філії показує у цій програмі історії про хлопців, які загинули на Донбасі.

Федеральна служба по нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) поскаржилася на відео цієї програми офісу YouTube, який прийняв рішення, що програма «Знай наших» порушує закон, розповів Валентин Чанглі.

«У програмі "Знай наших" за 21 жовтня 2017 року йшлося про хлопця, який повернувся з зони АТО, перебував у гарячих точках, включно з аеропортом у Донецьку. На Донбас потрапив як доброволець у складі "Правого сектора". У Росії "Правий сектор" вважається екстремістською організацією. Але тільки в Росії. У всьому світі, тим паче на території України, "Правий сектор" такою організацією не вважається. Боєць розповідав про своє перебування у Донецьку і про участь у "Правому секторі". Це були лише спогади. Але ми отримали від YouTube листа про те, що Роскомнагляд вимагає видалити відео, яке протирічить законам Російської Федерації і начебто закликає до масових заворушень і екстремістської діяльності», – сказав Валентин Чанглі.

До сьогодні на YouTube-каналі «51 каналу» йшла пряма трансляція телеканалу. Але після того, як Дніпровська філія НСТУ отримала листа про вимогу видалити відео, онлайн-трансляція припинилася. У листі від офісу YouTube вказано, що у разі, якщо «51 канал» не видалить відповідне відео, «компанія Google може бути вимушена заблокувати контент».

У Дніпровській філії не планують видаляти програму з інтернету.

«Ми не підемо на це. Вважаємо це цензурою і втручанням у внутрішні справи України. Наразі готуємо свою заяву – відповідь YouTube (не Роскомнадзору, з ними ми не будемо спілкуватися, хіба що в міжнародному суді)», – підкреслив пан Чанглі. 

Валентин Чанглі відповів у листі YouTube:

«Рассмотрев направленное 30.10.2017 компанией YouTube уведомление об ограничении доступа к информационному ресурсу в информационно-телекоммуникационных сетях, в том числе сети «Интернет», филиал публичного акционерного общества «Национальная общественная телерадиокомпания Украины» «Днепровская региональная дирекция» сообщает следующее.

1.Днепровская региональная дирекция это филиал Общественного вещания Украины и в своих действиях регламентируется законами Украины а не России.

2.Дирекция организовывает свою работу с неукоснительным соблюдением требований Закона Украины « Об Общественном телевидении и радиовещании Украины» и ст.6 Закона Украины «О телевидении и радиовещании»  и других нормативных документов, регламентирующих деятельность телерадиоорганизаций на территории Украины. Программа «Знай наших» от 21.10.2017 года в соответствии с требованиями законодательства Украины не содержит призывы к массовым беспорядкам, осуществлению экстремистской деятельности или участию в массовых (публичных) мероприятиях, проводимых с нарушением установленного порядка.

Ссылка Роскомнадзорана решение Верховного суда Российской Федерации от 17.11.2014 о признании экстремистской организации «Правый сектор» может быть основанием ограничения показа программы на территории Российской Федерации, но не может распространятся на территории других государств, в том числе Украины, которыми не выносилось подобное необоснованное решение.

Таким образом действия Роскомнадзора с требованием заблокировать контент телеканала может расцениваться не что иное как цензурный контроль за содержанием распространяемой информации и препятствие законной профессиональной деятельности журналистов другого государства.

Исходя из всего вышеизложенного, оставляем на Ваше усмотрение ограничение показа на территории Российской Федерации, согласно их законодательства, и требуем не применять цензуру к материалам Общественного телевидения Украины на все остальное пространство свободного мира и в обязательном порядке снять с нас все санкции, которые были применены YouTube согласно письма Роскомнадзора, в том числе снять ограничение с услуги «Прямой эфир» в аккаунте филиала «Национальная общественная телерадиокомпания Украины» «Днепровская региональная дирекция»https://www.youtube.com/c/51dnepr/live». 

Нагадаємо, Youtube заблокував епізод 5baksiv.net із монологом про захист Донецького аеропорту.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду