У Краматорську обговорили принципи діяльності Донецької філії НСТУ та її спрівпраці з владою

У Краматорську обговорили принципи діяльності Донецької філії НСТУ та її спрівпраці з владою

18:55,
26 Липня 2017
2549

У Краматорську обговорили принципи діяльності Донецької філії НСТУ та її спрівпраці з владою

18:55,
26 Липня 2017
2549
У Краматорську обговорили принципи діяльності Донецької філії НСТУ та її спрівпраці з владою
У Краматорську обговорили принципи діяльності Донецької філії НСТУ та її спрівпраці з владою
Делегація членів наглядової ради та правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, народні депутати України та представники Міністерства інформаційної політики України відвідали з робочим візитом Донецьку філію суспільного мовлення в Краматорську.

Про це сайту «Суспільне мовлення» розповіла заступник голови наглядової ради НСТУ Світлана Остапа.

За її словами, делегація зустрілася з виконуючим обов’язки директора виконавчого філії Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» «Донецька регіональна дирекція» (телеканал «До ТеБе» і радіостанція «Голос Донбасу») Іллею Суздалєвим та колективом філії. Під час зустрічі обговорили проблеми Донецької філії НСТУ. Члени наглядової ради відповіли на питання співробітників філії.

Ілля Суздалєв розповів про відновлення мовлення у Краматорську в лютому 2015 року, про програми на радіо «Голос Донбасу» та каналі «До ТеБе» власного виробництва, про те, що в штаті на сьогодні працює 132 працівники, а загалом у філії 185 штатних одиниць.

«Постійно тримаються умовно вакантними 50 посад – саме стільки працівників філії (колишньої Донецької ОДТРК) перебувають у розшуку. Вони не звільнилися з підприємства у встановленому законом порядку, на зв᾽язок не виходять, тому перебувають поза штатом. Заробітну плату вони не отримують, проте за законом у будь-який час можуть вийти на роботу», – розповів Ілля Суздалєв.  

Він наголосив, що матеріально-технічне забезпечення філії знаходить на вкрай низькому рівні. «На балансі перебувають лише 5 тележурналістських комплексів (камера з периферією, ноутбук), студійне освітлення з фермою та інше допоміжне обладнання, яке напряму не задіяно у виробництві», – сказав Ілля Суздалєв.

За його словами, наразі 80 % телевізійного та радіовиробництва здійснюється на особистій техніці співробітників або на техніці, наданій у тимчасове користування волонтерами.

«Нагальна потреба філії полягає в отриманні мінімально необхідної для теле- та радіовиробництва техніки: тележурналістських комплексів (ТЖК), обладнання для АСК, АВМ, комп᾽ютерної техніки, звукових та телевізійних пультів, ефірного обладнання, транспортних засобів (немає жодного автомобіля)», – підкреслив Ілля Суздалєв.

У рамках візиту відбулася зустріч із головою Донецької обласної державної адміністрації Павлом Жебрівським і представниками місцевих органів влади Донеччини, на якій піднімалося питання інформаційної безпеки та про нові формати суспільного мовлення, а також відсутність конструктивної співпраці Донецької філії та органів влади. Під час зустрічі розглянули питання ресурсного забезпечення та технічної спроможностіДонецької філії НСТУ.

На думку Павла Жебрівського, влада і ЗМІ на Донеччині, де триває війна, повинні бути одним міцним кулаком, який давав би адекватну відповідь в інформаційній війні, яка ведеться проти України.

Член правління НСТУ Роман Вінтонів нарікав на відсутність співпраці і наголосив, що «До ТеБе» і влада Донеччини існують самі по собі.

Члени наглядової ради наголошували на важливості реформи суспільного мовлення і на тому, що суспільне мовлення працює зовсім на інших принципах, ніж державне мовлення, реформа триває.

Роман Вінтонів розповів, що наразі правління НСТУ працює над розробкою стратегії мовлення філій, яка включатиме також і принципи висвітлення діяльності влади. Роман Вінтонів зазначив, що коли стратегія буде розроблена, то він приїде особисто та обговорить її з Павлом Жебрівським.

Делегація планує відвідати Луганську філію НСТУ в Сєверодонецьку. 

Нагадаємо, 15 червня 2017 року члени Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики під час виїзного засідання зустрілися з керівництвом філії Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» «Донецька регіональна дирекція» (телеканал «До ТеБе»). Вони вважають, що позитивного конструктивізму для новин «До ТеБе» замало.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», головний офіс «До ТеБе» знаходиться у центрі Краматорська у колишньому книжковому магазині, частина штату працює в інших містах області та в Києві. Зокрема, в Києві знаходиться ефірна апаратна радіо «Голос Донбасу», територіальні редакції (корпункти) знаходяться в містах Маріуполь, Покровськ, Бахмут, Волноваха, Костянтинівка.

Наразі «До ТеБе» цілодобово мовить в аналогу, цифрі, на супутнику та в кабельних мережах. Радіо «Голос Донбасу» також мовить цілодобово в ФМ-мережі. 

Фото: Світлана Остапа

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду