На Закарпатті журналісти філії НТКУ готові протестувати проти невиплати зарплати
На Закарпатті журналісти філії НТКУ готові протестувати проти невиплати зарплати
Про це йдеться у сюжеті телеканалу від 16 березня.
Востаннє працівникам телеканалу «Тиса-1» та радіостанції Тиса-ФМ виплатили аванс у середині лютого, повідомляє канал. Керівництво виконавчої філії НТКУ «Закарпатська регіональна дирекція» заявляє, що у Києві поки не підписали основний бюджетний документ організації, відповідно зарплата не виплачується. Співробітників філії така ситуація обурює – журналісти готові протестувати.
За словами першого заступника директора філії НТКУ «Закарпатська регіональна дирекція» Золтана Куліна, співробітники решти філій Національної телерадіокомпанії України (НТКУ) теж не отримають зарплати. Причина - не підписаний фінансовий паспорт організації, без якого виплачувати зарплату не можна, переконують філії НТКУ, йдеться у сюжеті.
«Приблизно 10 тисяч людей по системі теж переживають таку ж саму ситуацію, як і ми тут зараз на Закарпатті. Немає такого дня, щоб ми до обіда, після обіда не спілкувалися з нашими керівниками або з Держкомтелерадіо, або з НТКУ. Ніякої відповіді на те, чому запізнюється зарплата, чому запізнюється аванс нам не надали, ми не отримали», - зазначив Золтан Кулін.
Юрист Павло Марамигін зазначив, що невиплата заробітної плати - кримінальне правопорушення, і колектив може звернутися с петицією до керівництва НТКУ з вимогами погашення боргу. Якщо керівництво або профспілка телекомпанії не відреагують, то колектив філії НТКУ «Закарпатська регіональна дирекція» має право страйкувати, сказав він.
Голова профспілки працівників філії НТКУ «Закарпатська регіональна дирекція» Олена Адамчук заявила, що співробітники звертались до ЦК профспілки, до керівництва НТКУ, Держкомтелерадіо, які, за її словами, піднімали це питання у Кабміні. Але проблему і досі не вирішено, тому голова профспілки заявляє, що колектив готується до попереджувального страйку.
Всього на Закарпатті в структурі державного телебачення працює 200 осіб.
Як писав сайт "Суспільне мовлення", 16 березня на засіданні Кабінету міністрів був затверджений новий «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для трансляції телерадіопрограм, виготовлених для державних потреб» в редакції, яка робить НТКУ розпорядником грошей і для власних філій теж. Зараз питання затримки заробітної плати вирішується в казначействі.