«UА:Перший» запускає спецпроект «Децентралізація»

1tv.com.ua

Головна мета проекту – розібратися, що принесуть зміни до Конституції, які повноваження отримають регіони, а також які застереження варто мати на увазі, коли йдеться про децентралізацію. Експерти та політики обговорять усі аспекти реформи й подробиці особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. До дискусії долучаться й представники регіонів України – телемостом.

 «Децентралізація – це тема, яку ми багато разів обговорювали у програмі "Дебати PRO", хоча це було у контексті інших питань. Але у жодному з випусків не було можливості розкрити цю проблему повністю. Тож спецпроект "Децентралізація" – це чудова можливість закінчити ті розмови, які ми розпочали, але не завершили у попередніх програмах "Дебатів PRO"», - зазначає Роман Вибрановський.

У програмі Наталка Соколенко говоритиме з експертами у питанні децентралізації, а Вибрановський спілкуватиметься з політиками. За його словами, щоб уникнути загальних фраз, якими політики звикли оперувати, будуть включення з регіонів. Люди ставитимуть конкретні запитання і вимагатимуть конкретних відповідей.

«Я хочу, щоб була роз'яснена система передачі влади – те, що влада передається не префекту, не в центр району, а громаді. І щоб експерти пояснили, у який спосіб передбачене делегування цих повноважень, щоб розтлумачили, які є реальні права у префектів, а яких немає. Бо це те, чого бояться люди. І далі я попросила би пояснити, які в людей у межах громад з'являються повноваження, вплив на які рішення вони зможуть мати, над чим здійснювати контроль. І якщо щось піде не так, що громадяни можуть зробити з тією владою, яку вони обрали, якщо остання не впорається з чимось. Оце три головні питання: механізм передачі, префекти й інструменти висловлення незгоди громадянами», - наголошує Наталка Соколенко.

Під час прямого ефіру до дискусії можуть долучитися і глядачі – кожен може поставити запитання гостям у студії на сторінці телеканалу у Facebook чи за телефоном (044)483 44 00.

Онлайн-трансляція проекту доступна на сайті «UА:Першого» і на YouTube-каналі.

comments powered by Disqus