Суспільному бракує телевізійного менеджера – Наталія Лигачова

У Національній суспільній телерадіокомпанії України поки що не знайшли менеджерську команду чи одного менеджера, який зробив би суспільне телебачення телебаченням.

Про це сказала шефредакторка інтернет-видання «Детектор медіа» Наталія Лигачова під час експертної дискусії «Ефективні шляхи впровадження стратегії розвитку Суспільного мовлення в Україні», яка відбулася в онлайн-форматі 30 квітня.

За її словами, наразі Суспільному мовленню, а саме флагманському телеканалу «UA: Перший», не вистачає менеджера з баченням і розумінням, як місію Суспільного поєднувати з баченням телебачення, як саме телебачення як такого, тобто цілісного каналу, який робиться за певними технологіями та правилами.

Наталія Лигачова зазначила, що телевізійний менеджер мав би  правильно вибудувати програмну сітку, зробити токшоу, яке би всі дивилися і казали: «Вау!».

Вона похвалила суспільно-політичне токшоу «Зворотний відлік», яке виходить на «UA: Першому». При тому сказала, що «чогось все ж таки йому не вистачає, щоб стати таким, щоб всі його дивилися, щоб дивилися як Савіка Шустера».

Наталія Лигачова вважає, що проблема «Зворотного відліку» полягає у тому, що на токшоу не приходять можновладці першого ешелону, сприймаючи НСТУ як ворога, а  не прискіпливого партнера.

На думку пані Лигачової, є певна логіка у тому, що «Зворотний відлік» дивляться менше, ніж токшоу з Савіком Шустером, бо там немає собачих боїв.

«Але згадаймо 2005 рік, тоді у Савіка Шустера ще не було собачих боїв, коли його тільки запросив Пінчук до себе. Але його дивилися. Так, тоді була інша політична ситуація», – додала вона.

Наталія Лигачова сподівається, що у новообраного голови правління НСТУ Миколи Чернотицького буде розуміння і можливість таку людину долучити до Суспільного мовлення.

Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський вважає, що на сьогодні у компанії є умови, щоб суспільне телебачення стало успішним. «Потрібно шукати людей, які можуть вдихнути у телебачення нове життя», – додав він.  

За словами Миколи Чернотицького, його програма розвитку НСТУ – це те, що у робиться зараз у компанії, але у більш довгій перспективі. Він розповів, що у 2021 році навряд чи з’явиться на Суспільному суперконтент.

«У цьому році маємо підготувати базу для того, щоб у 2022 році ми цей контент побачили», –  зазначив він.

Також Микола Чернотицький додав, що на сьогодні Суспільне не може зробити такий продукт, як Film.ua, тому компанія замовлятиме продукт у незалежних продакшнів. Згодом НСТУ дійде до стадії, коли паралельно почне розвивати внутрішній продакшн.

Нагадаємо, наразі за телевізійну платформу на Суспільному відповідає член правління НСТУ Ярослав Лодигін. Григорій Тичина – генпродюсер дирекції телебачення Суспільного, Ірина Бубнова – виконавча продюсерка «UA: Першого».

comments powered by Disqus