Суспільне буде створювати контент разом із приватними компаніями – Лодигін

Суспільне буде створювати контент разом із приватними компаніями – Лодигін

17:03,
10 Лютого 2020
4306

Суспільне буде створювати контент разом із приватними компаніями – Лодигін

17:03,
10 Лютого 2020
4306
Суспільне буде створювати контент разом із приватними компаніями – Лодигін
Суспільне буде створювати контент разом із приватними компаніями – Лодигін
Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, відповідальний за платформу телебачення, Ярослав Лодигін, сказав, що компанія запустить виробництво контенту разом із приватними компаніями. І тільки у 2020 році НСТУ вперше закуповуватиме техніку.

Про це він сказав у підкасті «Другое интервью» з Володимиром Анфімовим.

«Моє завдання – розпочати проведення конкурсів, стартувати зі створенням контенту разом із приватними компаніями, який будуть транслювати по телевізору, радіо і диджитал-платформах», – скзав він.

За його словами, у 2020 році НСТУ вперше отримає можливість закупити техніку, а саме камери і світло. До сьогодні на телеканалах виробляють контент на техніці, якій понад 40 років. «У нас досі картинка УТ-1», – додав він.  

Ярослав Лодигін розповів у подкасті, що «чотири роки тому компанія була побудована на чорному кеші, те, що виходило в ефір, було жахливе».

«Тепер цей жах не з'являється в ефірі, ми хоча б перестали виробляти жах… Якщо не можеш робити продукт, за який не соромно, краще ніякий не робити», – зазначив пан Лодигін.

Він додав, що новини Суспільного наразі мають найкращий результат, згідно з моніторинговими звітами, які проводять експерти, (у тому числі й «Детектора медіа» – Ред.) – це єдині новини на українському телебаченні, де немає сюжетів з ознаками замовності, маніпуляцій і чорного піару.

Ярослав Лодигін розповів, що у НСТУ складно швидко впроваджувати зміни через те, що компанія фінансується з держбюджету і цими коштами непросто розпоряджатися. «Немає нічого страшнішого за бюджетні гроші», – додав він.

Також Ярослав Лодигін звернув увагу, що великі суми грошей ідуть на заробітні плати, які у компанії невисокі, але якщо помножити на кількість працівників, виходить чимало, на утримання будівель, які не можна продати, опалення, електронергію, охорону. Ще він звернув увагу, що НСТУ зобов’язана використовувати для закупівель портал ProZorro, де через державну тендерну систему доводиться купувати за найнижчою ціною сценарій чи режисера.

Член правління вважає, що сьогодні «Суспільне мовлення таке, яке заслуговує наше суспільство». І просто закрити компанію неможливо – це як закрити всю Україну. «Ми не можемо ігнорувати все, що було до нас, ми будемо це все ремонтувати», – зазначив Ярослав Лодигін.

Нагадаємо, бюджет Суспільного у 2020 році становить 1 млрд 711 млн 516 тис. 

Як писав «Детектор медіа», 29 серпня  2019 року Ярослава Лодигіна призначили  членом правління НСТУ, відповідальним за телевізійну платформу. 

З ним уклали новий контракт, де встановлена зарплата 98 тисяч гривень + 3% від надходжень від реклами та спонсорства відповідної платформи. На засіданні пролунало, що 3% від рекламно-спонсорських доходів телебачення - це наразі приблизно 76 тисяч гривень. Тобто зарплата Ярослава Лодигіна, приміром, наразі становитиме понад 170 тис. гривень.

Першого січня 2020 року телеканал «UA: Перший» мав вийти в ефір в оновленому форматі та з новою назвою. 

Ярослав Лодигін сказав, що наразі у компанії продовжують роботу над перезапуском, всі процеси уповільнилися через питання з бюджетними грошима і тендерами.  

 У грудні 2019 року Григорія Тичину призначили генпродюсером каналу «UA: Перший». У лютому 2020 року Олена Товстенко стала директоркою департаменту програм Суспільного телебачення. 

Фото: Руслан Новосьол

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду