Результати жеребкування країн-учасниць «Євробачення-2020»: стало відомо, в якому з півфіналів виступить Україна

Про це повідомляє сайт «Євробачення».

35 із 41-єї країни-учасниці, які братимуть участь у конкурсі, були розподілені між першим і другим півфіналами. 10 країн із кожного півфіналу пройдуть у фінал, щоб приєднатися до «Великої п’ятірки» (Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Великобританія) і крани, яка приймає «Євробачення-2020» – Нідерландів.  

Попри те, що 6 країн автоматично проходять у фінал, вони зобов'язані виступати разом із півфіналістами і голосувати в одному з півфіналів.

Також було проведено жеребкування, щоб визначити 3 країни, які будуть голосувати в першому півфіналі (Німеччина, Італія, Нідерланди), і 3 країни, які будуть голосувати у другому півфіналі (Франція, Іспанія, Великобританія).

Перший півфінал – 12 травня:

Перша половина:

Австралія (SBS)

Білорусь (BTRC)

Ірландія (RTE)

Литва (LRT)

Північна Македонія (MKRTV)

Росія (Перший канал)

Словенія (RTVSLO)

Швеція (SVT)

Друга половина:

Азербайджан (Ictimai)

Бельгія (VRT)

Хорватія (HRT)

Кіпр (CyBC)

Ізраїль (KAN)

Мальта (PBS)

Норвегія (NRK)

Румунія (TVR)

Україна (НСТУ)

Другий півфінал – 14 травня

Перша половина:

Австрія (ORF)

Чехія (CT)

Естонія (ERR)

Греція (ERT)

Ісландія (RUV)

Молдова (TRM)

Польща (TVP)

Сан-Марино (RTV)

Сербія (RTS)

Друга половина:

Албанія (RTSH)

Вірменія (AMPTV)

Болгарія (BNT)

Данія (DR)

Фінляндія (YLE)

Грузія (GPB)

Латвія (LTV)

Португалія (RTP)

Швейцарія (SRG SSR)

Порядок виступів учасників стане відомий напередодні конкурсу. 

Півфінали та фінал «Євробачення-2020» транслюватимуть в прямому ефірі всі суспільні мовники світу, а такод на офіційному сайті «Євробачення»і офіційному каналі YouTube. В Україні «Євробачення-2020» транслюватиме суспільний мовник «UA: Перший» і канал СТБ, з яким Націоанальна суспільна телерадіокомпанія підписала договір.

Нагадаємо, «Євробачення-2020» відбудеться 12, 14 та 16 травня 2020 року в Роттердамі, Нідерланди. У 2020 році фінансову підтримку переможцю національного відбору під час підготовки, поїздки й перебування на конкурсі надає Суспільне мовлення. Витрати, пов'язані з кастингом і телевізійною частиною Національного відбору, бере на себе телеканал СТБ.

Як відомо, логотипом «Євробачення-2020» стало абстрактне зображення кольорів прапорів 41 країни-учасниці.

Слоганом «Євробачення-2020» є заклик «Відкривайся» (Open Up).

Додамо, «Євробачення-2020» вестимуть актриса та ведуча Шанталь Янзен, ведуча, співачка та двічі учасниця «Євробачення» Едсілія Ромблі та співак, ведучий та коментатор Ян Сміт. Кожен із ведучих починав свою кар’єру як виконавець.

Національний відбор на міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2020» в Україні відбудеться у лютому. За право представляти Україну боротися 16 конкурсантів.

Фото: сайт ebu

comments powered by Disqus