На каналі «UA: Культура» покажуть цикл фільмів «Дивовижні музеї та де їх шукати»

26 вересня на каналі «UA: Культура» вийде перший документальний фільм із циклу «Дивовижні музеї та де їх шукати». Прем’єра  відбудеться о 21:10, повідомляє пресслужба Суспільного.

Цикл фільмів буде присвячений людям, які живуть музейною справою.

Режисерка фільму Анна Єресько розповіла, що для фільму підбирали героїв, які через свій активний темперамент не можуть сидіти без діла.

«У нас не стільки "енциклопедія дивовижних музеїв", скільки "енциклопедія дивовижних людей, що стоять за незвичайними музеями". Ми плануємо випустити кілька фільмів, об'єднаних у цикл. Завжди, коли ми розповідаємо історію про якусь людину, прагнемо привернути до неї увагу, викликати в аудиторії емпатію до її справи життя чи історії боротьби за історичну пам'ятку. Переконані, наші герої — суперцікаві особистості, що заслуговують на захват. Популяризація музеїв — наша друга мета, найперша ж — популяризація ідеї активної життєвої позиції», – сказала вона.

Перший документальний фільм із циклу «Дивовижні музеї та де їх шукати» буде про Георгіївську церкву, що була локацією зйомок стрічки «Вій», й Музей тоталітаризму.  

Нагадаємо, Анна Єресько була режисеркою фільмів «Велосипед "Україна"» і  «Чесний щоденник молодої мами», які вийшли на каналі «UA: Культура» у серпні 2020 року.

 

Виконавчий продюсер «UA: Культура» Лук’ян Галкін сказав сайту «Детектор суспільного мовлення», що на «UA: Культурі» виходитиме щомісяця як мінімум один документальний фільм власного виробництва. Цим займатиметься новостворена команда, відповідальна виключно за документалістику. 

Додамо, що на «UA: Культурі» з серпня 2020 року виходить програма «Ідемо в музей» з Ольгою Носко. У рамках оновленої програми покажуть 12 історій про музеї та виставки в різних куточках України.

Ілюстрація: сайт corp.suspilne.media

comments powered by Disqus