Макаров і Сніцарчук вестимуть чотирьохгодинний марафон на «UA: Першому» до Дня пам’яті та примирення

Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.

Упродовж дня до марафону долучатимуться відомі історики, громадські діячі та митці. Серед них — історики Марк СолонінОлександр ЗінченкоВолодимир В'ятрович і Лукаш Адамський, голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович, письменник та ветеран АТО Ілларіон Павлюк і режисер Ахтем Сеітаблаєв.

Під час ефіру будуть включення з різних регіонів України та з-за кордону.

9 травня з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні «UA: Перший» покаже:

о 10:00 програму «Розсекречена історія. Чому вибухнула Друга світова?». Разом з істориками ведучий Олександр Зінченко намагається розібратися в причинах найбільшого конфлікту в історії людства. Аналізуючи Другу світову, експерти проводять паралелі із сучасними війнами й розмірковують над питанням, чи можливе повторення повномасштабної світової війни.

об 11:00 – документальна стрічка «Війна на нульовому кілометрі», яка присвячена українським прикордонникам та розповідає про події початку війни на Донбасі 2014 року. Українські воїни згадують загиблих побратимів, оповідаючи реальні історії з фронту.

о 12:10художній фільм «Сила волі». Стрічка заснована на реальних подіях і розповідає про чорношкірого легкоатлета із США Джессі Оуенса, який виграв чотири золоті медалі на літніх Олімпійських іграх 1936 року в Берліні. Своєю перемогою Джессі викликав небувалий резонанс, спростувавши низку міфів, породжених тогочасним нацистським режимом Німеччини.

о 21:23 – документальний проєкт «Хроніка української повстанської армії. 1942–1954». Очевидці та учасники бойових дій, пересічні українці, сотники й стрільці загонів УПА згадують, як відбувалася їхня боротьба за вільну Україну, без панування нацистів та комуністів. Їхні історії про страшні реалії того часу — без міфології та пафосу геройства. Вони про звичайних людей, яких згуртувала ідея незалежності України.

Нагадаємо,  8 травня канал «UA: Культура» покаже спецпроєкт у вечірньому слоті та документальний фільм власного виробництва «Примирення з перемогою».

У цей день на радіо «Культура» відбудеться прем'єра радіофільму до Дня пам'яті та примирення — про військових, які захищали Україну під час Другої світової війни, а також боронять від російської агресії нині.

comments powered by Disqus