До Міжнародного дня людей з інвалідністю «UA: Перший» покаже тематичні програми

Про це повідомила пресслужба Суспільного.

О 14:00 у «Суспільній студії» ведучі Анатолій Єрема та Дарка Гірна обговорять актуальні проблеми людей з інвалідністю, зокрема як таким  людям знайти роботу, жити повноцінним життям і досягати успіху. В розмові візьмуть участь Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, ветеран і народна депутатка Яна Зінкевич та актор театру «Паростки» Олександр Стешенко.

Крім того, в ефірі «Суспільної студії» покажуть історії людей з інвалідністю: героїня сюжету з Кропивницького розповість, скільки відмов отримала під час пошуку роботи. Героями ще одного сюжету стануть хлопці з синдромом Дауна, які працюють у луцькій кав’ярні.

О 15:50 – документальний фільм Ольги Калчугіної «АУ». Герої фільму — дві українські родини, які виховують дітей з розладом аутичного спектра — хлопчиків 10 і 15 років. Їхні мами товаришують, діляться труднощами й радощами, підтримують одна одну, хоча й живуть у різних країнах. У фільмі показано, що аутизм — не хвороба, а стан, з яким людина народжується. Аутизм — це довічна особливість розвитку мозку, яка впливає на комунікацію і відносини з іншими людьми, на сприйняття й розуміння навколишнього світу.

Також упродовж дня глядачі зможуть побачити ролики «Що таке аутизм», які пояснюють, із чим стикаються батьки дітей з аутизмом, та які є шляхи прийняття інакшості.

comments powered by Disqus