14 жовтня Суспільне упродовж цілого дня присвятить ефір Дню захисника України

Про це йдеться на сайті телеканалу.

О 9:30прем’єра документального фільму «Синдром війни. Я повернувся», який команда Суспільного мовника зняла спеціально до Дня захисника України. У стрічці йдеться про складність діалогу між суспільством та ветеранами бойових дій. Фільм зняла режисерка-документалістка Суспільного Сніжана Потапчук, яка була очевидицею бойових дій на сході України у 2014 році. Стрічка вийде в цей день тричі: повторні покази о 21:28 та 1:06.

О 10:30 – документальний фільм Юрія Ткаченка «Заміновані вірністю» про фронтову вівчарку, яка стала оберегом та символом вірності для бойових побратимів, перших добровольців, котрі зголосилися захищати незалежну Україну.

О 11:30 проєкт «Війна: історії початку». Це розповіді учасників бойових дій і волонтерів про початок війни, а також про те, як вони знайшли свою любов там, де зовсім не шукали — на передовій. І війна не стала завадою для цих почуттів.

О 12:00 документальний фільм виробництва «UA: Суспільне мовлення» «Мирний птах». Стрічка розповідає родинну історію Івана Старченка, яка тісно переплітається з вторгненням Росії на Донбас і входом українських військових у Луганський аеропорт. Іван та два його сини працювали в Луганському аеропорту й попри заборону та погрози так званих ЛНРівців приймали на посадку українські військові літаки. Чоловіки допомагали українським військовим, і це ледь не коштувало їм життя: дім Старченків розстріляли з танка. Іван із дружиною дивом врятувалися, а син Сергій потрапив до полону.

О 14:42 документальна стрічка «Війна на нульовому кілометрі» про історії прикордонників, які в травні-вересні 2014 року в складі підрозділів Державної прикордонної служби України героїчно захищали територіальну цілісність нашої держави.

О 15:48 – документальний фільм «Луганський форпост» (генпродюсер — Олександр Дріз, автор сценарію та режисер — Тарас Ткаченко, співрежисерка — Сніжана Потапчук, режисерка UA: Суспільне мовлення). Стрічка присвячена чотиримісячній операції українських військ з оборони Луганського аеропорту влітку 2014 року, але не обмежується лише подіями довкола летовища. Територія аеропорту була лише форпостом, який давав змогу проводити масштабну операцію довкола Луганська, адже саме таким був задум — звільнити й водночас вберегти місто від руйнувань.

О 17:55 – документальний фільм «Війна химер». Це історія про війну, кохання та смерть. «Лавр» пішов добровольцем на фронт, потрапив в Іловайський котел, втратив побратимів. Настя, подорожуючи розбитими містами, де нещодавно велися бої, намагається осягнути сутність війни та кохання. Герої відверто розповідають одне одному, що відчували під час військових дій, виходу з котла. Вони спробують бути разом під час нової, уже спільної подорожі на передову. Ця стрічка є переосмисленням власного досвіду режисерок Марії та Анастасії Старожицьких.

О 22:30 – урочистий концерт «Вони присягнули на мир і волю», який відбудеться в столичному Палаці спорту. Суспільний мовник транслюватиме захід о 19:50 на суспільному телеканалі «UA: Культура».

Нагадаємо, у 2018 році 14 жовтня Суспільний мовник показував спецпроекти та урочисті заходи на Софійській площі за участі президента України Петра Порошенка.

14 жовтня 2017 року «UA: Перший» провів святковий марафон зі студії на Софійській площі і теж показав наживо урочистості.

comments powered by Disqus