У Дніпровській філії НСТУ цікавляться, як розподілятимуть кошти між центром і філіями Суспільного

19 вересня члени наглядової ради та правління ПАТ «НСТУ» обговорили з керівництвом та колективом Дніпровської філії хід реформи суспільного мовлення, зокрема працівників філії цікавило питання справедливого розподілу коштів між центром і філіями, між телебаченням і радіо.

Член правління НСТУ, відповідальний за економічно-фінансовий напрямок, Родіон Никоненко, пояснив, що розподіл коштів по всій структурі НСТУ буде справедливим і прозорим. Також він наголосив на небезпеці скорочення фінансування на 2018 рік з держбюджету. За його словами, через значне недофінансування під загрозою робота всієї компанії НСТУ. Нагадаємо, у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить 776 563,1 грн. Це вдічі менше, ніж того вимагає Закон України «Про суспільне телебачення і радіомовлення», де йдеться, що бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік, а це становить  1 млрд 535 млн 367 тис. грн.

Колектив Дніпровської філії цікавився можливістю створення продакшнів і проведення пітчингів на нові проекти. Представник дирекції ПАТ НСТУ по роботі з філіями Михайло Шматов розповів про механізм співпраці і проведення конкурсів на проекти. Він також сказав про найближчі плани на 2017 рік щодо структурних змін  суспільного, а саме те, що буде оприлюднено Положеня про конкурс на менеджера і виконавчого продюсера філій, а згодом оголошено конкурс на ці посади. «До кінця року має відбутися об’єднання Луганської та Донецької філій в одну телерадіокомпанію «UA: Донбас» і розпочнеться пілотний проект створення об’єднання філій в хаб і бюро», – сказав Михайло Шматов.

Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва наголосила на тому, що Україна нарешті позбувається державних медіа, довгоочікувана реформа не повинна зупинятися.

Додамо, що складу делегації входили голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва, її заступниця Світлана Остапа, генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін, член плавління НСТУ Родіон Никоненко, директор дирекції по роботі з філіями Національної суспільної телерадіокомпанії України Михайло Шматов та представниця Офісу Ради Європи в Україні.

Учасники делегації ознайомилася з приміщеннями телеканалу «51» та радіо, які наразі потребують капітального ремонту.

Нагадаємо, раніше делегація НР з членами правління НСТУ, народними депутатами, представниками Міністерства інформаційної політики України за сприяння Офісу Ради Європи в Україні відвідала ДонецькуЛуганськуЛьвівськуЗакарпатську, Харківську філії ПАТ «НСТУ».

Фото Світлани Остапи

comments powered by Disqus