На шести філіях Суспільного стартує суспільно-політичне ток-шоу «Дебати»

У зв’язку з спецпроектом на Суспільному до Дня кримського спротиву російській окупації на тему «Крим: 5 років спротиву російській окупації» «Дебати» вийуть 26 лютого о 21: 00 замість 19: 20, як це буде у майбутньому. Про це повідомила прес-служба НСТУ.

«Метою проекту є прищеплення культури дебатів — уміння вирішувати конфлікти в конструктивній дискусії, аргументовано доносити власну позицію. Регіональні "Дебати" виходять на Суспільному за підтримки посольства США», – зазначили у компанії.

Керівниця проекту Олеся Кос сказала, що важливою частиною в цій програмі є попередня підготовка сторін: пояснення формату класичних дебатів. Дебати навчають аргументовано захищати свою думку, чути опонента й аналізувати ситуацію. Для глядача — це можливість досконаліше розібратися в питанні. Теми програм та спікерів команда проекту обирає за критеріями суспільної важливості.

Ведучий проекту на «UA: Харків» Олексій Печій сказав, що у «Дебатах» суспільний мовник дає майданчик для діалогу опонентів за участі, нехай і заочної, третьої сторони — глядачів. «Ми закликаємо наших потенційних гостей — громадських активістів, лідерів думок, представників влади — обстоювати свої переконання раціонально й аргументовано. Дебати — це різні погляди на важливі та болючі проблеми. І головне — глядачі мають можливість долучитися до обговорення, поставивши власне запитання спікерам».

У НСТУ вважають,що у цьому проекті особливо важлива роль модератора, який має стежити за обговоренням і вчасно повертати дискусію в конструктивне русло. «Завдання ведучого — тримати спікерів у межах теми розмови, у жодному разі не мирити й не сварити їх між собою. Ми хочемо допомогти опонентам почути одне одного, а глядачам для "роздумів на тему" подати аргументи, а не лише емоції», — розповіла ведуча проекту на «UA: Львів» Ірина Сандуляк.

Нагадаємо, завдяки грантовій підтримці посольства США у межах цього проекту філії отримали сучасну техніку, обладнали нові студії.

Фото: прес-служби НСТУ

comments powered by Disqus