ДТРК «Крим» почне мовити на окупований півострів з Києва - Держкомтелерадіо

e-crimea.info

Про це повідомляє видання «Крим.Реалії» з посиланням на джерело в апараті Нацради.

За словами джерела у Нацраді, переоформлення ліцензії стало необхідним у зв'язку зі зміною місцезнаходження компанії. Водночас, перерва в роботі ДТРК «Крим» не може бути причиною позбавлення ліцензії, оскільки компанія припинила мовлення через окупацію Автономної республіки Крим.

Голова Нацради з телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко зазначив, що ліцензія ДТРК «Крим» не зазнає змін в частині площі покриття. «Якщо вони хочуть відновити мовлення на території Криму, то стара ліцензія діє, у нас нічого не змінилося, Крим залишається частиною України», - сказав пан Артеменко.

У Нацраді стверджують, що поки ДТРК «Крим» не зверталася за переоформленням ліцензії на мовлення.

Раніше радник міністра інформаційної політики Сергій Костинський повідомив, що зараз йде процес реєстрації ДТРК «Крим» як юридичної особи. 

Водночас голова Державного комітету з телебачення і радіомовлення України Олег Наливайкозаявив, що ДТРК «Крим» відновить мовлення на базі Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм». За його словами, на території студії є необхідна для роботи телеканалу інфраструктура, яка залишилась від державного телеканалу «Культура», що працював там раніше.

Також він повідомив, що новостворювана ДТРК «Крим» отримає обладнання та апаратуру, яку зараз використовують Донецька і Луганська обласні державні телерадіокомпанії.

«"Укртелефільм" уже готовий до цього. Зараз ми очікуємо дозволу на купівлю обладнання для Луганської та Донецької ОДТРК, оскільки терористи захопили наші компанії, і ми відновили мовлення, яке йде з Києва. У нас звільняться певні ресурси, які ми зможемо перерозподілити», - сказав Олег Наливайко.

Також він повдіомив, що Держкомтелерадіо звернувся до Кабінету міністрів із проханням про виділення коштів на фінансування ДТРК «Крим» у 2016 році, але не назвав суму. За словами Олега Наливайка, штат ДТРК «Крим» поки не сформований. «Поки на папері і в процесі співбесід з претендентами», - додав він.

Нагадаємо, у 2014 році самопроголошена влада Криму захопила майновий комплекс ДТРК «Крим» і на її базі було створено автономну некомерційну організацію «Телерадіокомпанія «Крим»».

Зараз на базі ДТРК «Крим» створено п'ять нових засобів масової інформації, які пройшли реєстрацію у Федеральній службі з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд).  Реєстрацію отримали телеканал «Первый Крымский», телеканал «Крым 24», а також радіоканали «Крым», «Крым. Точка» і «Море». Телерадіокомпанія «Крым» перереєстрована відповідно до російського законодавства, вона отримала можливість вести мовлення на території всієї Російської Федерації. Нові ЗМІ працюватимуть на базі телерадіокомпанії «Крим».

comments powered by Disqus