НСЖУ відстоюватиме інтереси працівників ОДТРК, які перетворилися в філії НТКУ – робоча група

НСЖУ відстоюватиме інтереси працівників ОДТРК, які перетворилися в філії НТКУ – робоча група

14:45,
5 Жовтня 2015
2786

НСЖУ відстоюватиме інтереси працівників ОДТРК, які перетворилися в філії НТКУ – робоча група

14:45,
5 Жовтня 2015
2786
НСЖУ відстоюватиме інтереси працівників ОДТРК, які перетворилися в філії НТКУ – робоча група
НСЖУ відстоюватиме інтереси працівників ОДТРК, які перетворилися в філії НТКУ – робоча група
Національна спілка журналістів відстоюватиме інтереси працівників державних телерадіокомпаній, які з 1 жовтня стали філіями НТКУ. Про це йшлося 2 жовтня під час першого засідання робочої групи, що була утворена відповідно рішення пленуму НСЖУ, повідомляє перс-служба Спілки.

Суспільне мовлення фіксуватиме не наміри влади, а результати її діяльності. Якщо державні регіональні телерадіокомпанії розпочинали випуски новин здебільшого з висвітлення роботи керівників областей, то філії суспільного мовника, у які вони перетворяться, зосереджуватимуть увагу на проблемах, що хвилюють людей. І такі приклади в Україні вже є. Зазначали учасники робочої групи, серед яких представники НСЖУ, Держкомтелерадіо, телерадіокомпаній.

Як зауважив перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, значна частина спілчан – це саме працівники регіональних ТРК. У ході ж реформування цих структур виникає питання щодо захисту соціальних і трудових прав співробітників. «Спілка під час пленуму принципово визначалися щодо захисту наших колег, утворено робочу групу, яка напрацьовує ключові моменти і відстоюватиме інтереси працівників телерадіокомпаній. Зокрема, вдалося досягти того, що регіональні ТРК не ліквідовуватимуться, а будуть перетворені в регіональні філії НТКУ, а також про відміну скорочень на першому етапі реформування», – зазначив він.

Керівник робочої групи, секретар НСЖУ Сергій Омельчук наголосив, що у системі державних телерадіокомпаній – понад дві тисячі творчих працівників. Значна їхня частина – члени спілки. «Їхня доля, працевлаштування у новій системі мають бути під нашим постійним контролем. Ми повинні зробити все, щоб жоден журналіст, відданий своїй справі, не опинився на вулиці», – зауважив він.

За його словами, уже зараз відбувається процес переведення ОДТРК в регіональні дирекції суспільного мовника. Досягнуто принципового рішення, що на першому етапі всі працівники отримують роботу у цій новій структурі. Лише в окремих ТРК кілька осіб не визначилися.

Сергій Омельчук зауважив, що ключовим лідером у процесі реформування зараз є не НТКУ, як було раніше, а Держкомтелерадіо. Це дозволяє ефективніше напрацьовувати модель реформування. «За рік засідань робочих груп і роботи дискусійних майданчиків, на жаль, не було підготовлено професійної моделі реалізації першого етапу реформування. Ми бачимо безліч нестиковок, не було проведено тренінгів, не напрацьовано методологічних речей, які б дозволили швидко йти цим шляхом», – сказав він.

Втім, за його словам, перші результати є: зокрема, досягнуто рішення щодо технічного функціонування системи. Він закликав представників регіональних ТРК активніше долучатися до процесу, адже жодна громадська організація, яка входить до наглядової ради, не зможе прописати такий статут, який би враховував усі потреби й інтереси регіональних мовників.

За його словами, ключові зміни, які мають відбудуться, змістові і якісні. «У телевізійній частині всі працівники повинні зрозуміти, що вони на свою передачу, яку вели роками, уже працювати не зможуть. Потрібно думати не про те, що ми можемо зробити, а про те, що ми повинні зробити для держави. Звісно, мають з’явитися додаткові програми про людей з особливими потребами, нацменшин. За цим стежитимуть члени наглядової ради», – зазначив пан Омельчук.

Сергій Іванович навів приклад: модель суспільного мовлення певним чином уже втілюється на Донеччині. Після захоплення ОДТРК сепаратистами вона перестала працювати. Зараз редакція телерадіокомпанії працює в Краматорську. «Вони отримали шанс працювати за журналістськими стандартами, висвітлювати те, що хвилює людей. Це можлива модель нашого суспільного регіонального каналу», – зазначив він.

Представники регіональних ТРК окремо наголосили на тому, що заважає їхнім журналістам працювати більш якісно. Зокрема, потрібно забезпечити телекомпанії пальним, щоб була можливість відвідувати райони. Крім цього, за словами першого заступника гендиректора Черкаської ОДТРК Валентини Душок, необхідно передбачити створення регіональних корпунктів, як це було раніше. Наголошувалося й на потребі в навчанні для творчих працівників.

Нагадаємо, 28 вересня 2015 року відбулася зустріч керівників Держтелерадіо та НТКУ з представниками профспілок трудових колективів ОДТРК, НТКУ і НРКУ в зв’язку з реорганізацією державних мовників в ПАТ НСТУ.

Колегія Держкомтелерадіо доручила посилити контроль за реорганізацією державних мовників у ПАТ НСТУ.

18 вересня НТКУ зареєструвала свої філії у всіх областях, і починається процес переводу працівників і передача майна від ОДТРК до нових філій НТКУ.

Нагадаємо, 25 серпня Олег Наливайко підписав накази про припинення діяльності всіх ОДТРК, Київської ДР ТРК, Новгород-Сіверської регіональної ДТРК «Сіверська», Криворізької регіональної ДТРК «Криворіжжя», НРКУ, каналу «Культура» та «Укртелефільму» шляхом приєднання до Національної телекомпанії України. Відповідно до наказів, буде створено комісію з реорганізації телерадіокомпаній та затверджено її персональний склад тощо. 18 вересня було зареєстровано філії НТКУ.

 

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
/nsju.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду