«Українське радіо» відновлює мовлення на середніх хвилях

Із першого лютого Національна суспільна телерадіокомпанія України відновлює мовлення «Українського радіо» в середньохвильовому діапазоні на частоті 549 КГц.

Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.

Середньохвильовий передавач «Українського радіо» у селі Луч Миколаївської області потужністю 500 кВт, покриває більшу частину території України (вдень — 60% території включно з окупованими територіями, з вечора до ранку — вся територія України). 

За словами директора з організації та розвитку мереж телерадіомовлення Суспільного Дмитра Грузинського, СХ-передавач дійсно  дозволяє закрити  ефірним сигналом «Українського радіо» значні території.

«Йдеться про центральні та південні області та Крим. Кіровоградщина,  Миколаївщина, Одещина не мають хорошого покриття в FM-діапазоні, особливо, в сільській місцевості. Тож попри дуже високу вартість трансляції в середньохвильовому діапазоні, ми відновлюємо цей вид мовлення, щоби люди могли слухати програми Суспільного», — сказав він.

Член правління, відповідальний за платформу радіо, Дмитро Хоркін пояснив, що це стало можливим завдяки тому, що у 2021 році НСТУ отримала повне фінансування.

«Особливо важливо, що відтепер ми зможемо транслювати більше українського контенту для Криму. Дякую, зокрема, Миколі Чернотицькому за допомогу в реалізації цього завдання», — зазначив він. 

Нагадаємо, за ліцензіями «Українське радіо» має 199 FM-частот, 27 УКХ-частот, 12 частот на довгих і середніх хвилях. 

У грудні 2020 року Дмитро Грузинський в інтерв'ю «Детектору суспільного мовлення» сказав, що з 12 ліцензійних частот в СХ-діапазоні (в ДХ-діапазоні АТ «НСТУ» ліцензій на сьогодні не має) дві частотні присвоєння знаходяться на тимчасово окупованій території, інші частоти не використовуються.

Додамо, член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Микола Чернотицький. пояснив, що експлуатація передавача у Лучі обходиться компанії у понад 16 млн. грн. на рік. У зв'язку з тим, що НСТУ не отримувала повного фінансування, у травні 2019 року компанія відмовилася від мовлення на середніх хвилях із Луча на окупований Крим

comments powered by Disqus