У Чернівецькій філії Суспільного запустили телерадіоранок

Про це сайту «Детектор суспільного мовлення» розповіли продюсер «Українського радіо. Буковина» Павло Тодорович і продюсер Чернівецької філії Максим Волошин.

Павло Тодорович розповів, що в проєкту залишилася та сама назва, що була раніше у ранкової програми на радіо – «Інформаційний сніданок».

«У першу чергу – це радіо. Відмінність у тому, що виходимо і на телебаченні також. До виробництва проєкту залучені редактори телевізійного ТО "Ранок". Фактично це проєкт, який передбачає конвергентність», – сказав продюсер радіо.

Із січня 2020 року на «Українському радіо. Буковина» тимчасово призупинили вихід ранкової програмої у відрізку з 7:10 до 8:00 через те, що звільнилося двоє ведучих. На початку карантину довелося призупинити вихід телепрограми «Доброго ранку, Буковино!» на каналі «UA: Буковина».

«Телепрограма "Доброго ранку, Буковино!" наразі не виходить в умовах карантину. Вона передбачала запрошення гостей у прямий ефір, а це зараз неможливо. Радійні ж ефіри дають змогу спілкуватися із спікерами телефоном чи вайбером, тому зараз вирішили, що в ефір на телебаченні буде виходити радійне ранкове ток-шоу», – сказав Павло Тодорович.

Максим Волошин додав, що від початку карантину на «UA: Буковині» транслювали дайджести, але це не дозволяло інформувати ранкових слухачів/глядачів Чернівецької філії Суспільного про стан справ у області. Через це наразі вирішили  запустити телерадіоранок, адже у такому форматі можна записати віддалено коментарі, увімкнути безпечно спікера та вцілому зменшили кількість соціальних контактів у філії, пояснив Максим Волошин.

Окрім того, виробництво ранкової програми у радійній студії потребує менше людських ресурсів, ніж на телеканалі.

«Для виготовлення телерадіоранку необхідно 4 працівники, тоді як над створенням телеранку працює значно більша кількість редакторів і працівників технічного сектору», – зазначив продюсер філії.

Над оновленою ранковою програмою спільно працюють радійники і телевізійники.

«Ми нікого нового не брали. До проєкту залучили редакторів, які працювали над телепрограмою "Доброго ранку, Буковино!"», – додав Павло Тодорович.

Максим Волошин зазначив, що у виробництво ранкової програми залучені всі ранкові редактори із телеканалу. Також від початку карантину більшість телередаторів залучали до інших радійних проєктів. Вони мали змогу освоїти нові навички з досвідченими радійниками.

Наразі  редакторів, які займалися телепрограмою, навчають працювати з пультом у студії радіо.  

«Завдяки тому, що радіо – це зручна та доволі проста платформа, тож ми надаємо редакторам працювати дистанційно і фактично їхня присутність у філії зводиться до 1-2 год. на день. Всі наради проводимо у Зумі та у месенджері», – розповів Максим Волошин.

Нагадаємо, через карантин половина регіональних редакцій «Українського радіо» відмовилися від обласних відрізків у ранковому або вечірньому слоті. Частина обласних радіо продовжують мовити у чотирьох відрізках у рамках «Українського радіо», як і раніше.

comments powered by Disqus