Три канали «Українського радіо» підготували тематичні програми до Всесвітнього дня радіо

Щороку цей день проходить під окремим девізом.  У 2019 році гасло Всесвітнього дня радіоДіалог, толерантність, мир. Про це повідомила прес-служба Національної суспільної телерадіокомпанії України на сайті компанії.

«Радіо має велику відповідальність у налагодженні діалогу у суспільстві, формування терпимості і миру – саме терпимість, мир і діалог стали основними акцентами в роботі суспільних радіо Європи (щороку Європейська мовна спілка визначає пріоритети і обговорює проблеми радіомовлення, які легше вирішувати разом у сім'ї європейських суспільних мовників)», – написав на фейсбук-сторінці гендиректор «Українського радіо» Дмитро Хоркін.

Перший канал «Українського радіо» присвятить Всессвітньому дню радіо програму «Персона ґрата»зСвітланою Мялик. О 19:10 ведуча  говоритиме про роль і місце Українського радіо в системі Всесвітнього радіомовлення. Гостя студії, головна редакторка головної редакцій програм іноземними мовами Жанна Міщерська поділиться досвідом роботи румунською, російською, німецькою та англійською мовами про події в Україні. Колишній керівник художнього фонду, а нині ведучий UA: Радіо Культура Микола Амосов розкаже про виняткові спільні радійні проекти Українського радіо та Європейської мовної спілки. Радник генерального продюсера Українського радіо Анатолій Табаченко говоритиме про історію Українського радіо й перехід від державної структури до Суспільного, а також сучасні виклики та перспективи радіомовлення, повідомила прес-служба НСТУ.

Радіо «Культура»

О 13:00 у програмі «Музична сієста» ведуча Ірина Пашинська обговорить разом зі своєю гостею, керівницею дитячого хору Українського радіо Галиною Трофімовою тему миру в межах Всесвітнього дня радіо. Також в ефірі пролунає твір «Мова» у виконанні колективу.
О 14:00 у програмі «Єврорадіо» звучатиме добірка музики з радіо Болгарії, Німеччини, Великої Британії, Естонії, Швейцарії та Чехії.
О 21:00 у програмі «Радіотеатр» звучатимуть фрагменти вистави «Вісім історій про Юру Зойфера» Харківського театру «Арабески» за поезією Сергія Жадана.
Також протягом дня можна буде почути тематичну програму «Поезія на радіо Культура», в якій вірші Василя Стуса, Івана Драча, Дмитра Лазуткіна, Мар`яни Савки, Оксани Забужко та інших начитали провідні ведучі «Українського радіо».

На радіо «Промінь» під час ранкового шоу «Ранок PRO»  ведучі Павло Павлюковський і Ярина Скуратівська про роботу, місію радіостанції, а також про забобони радійних ведучих.

 Нагадаємо, німецька редакція «Українського радіо» запустила нові проекти німецькою мовою. Передачі головної редакцій програм іноземними мовами, які можна чути в інтернеті та на супутнику, мали б бути цікавими людям, які вивчають німецьку, англійську чи румунську мови.

comments powered by Disqus