Суспільне витрачатиме 15,5 млн грн на 87 нових ФМ-частот
Про це сказав голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Зураб Аласанія під час пресконференції на тему: «Розвиток суспільного радіомовлення в Україні: 2014 – 2019», яка відбувається в «Укрінформі» 11 жовтня.
«Попередній підрахунок. На рік піде 15, 5 млн на рік. Це навіть не розбудова, це щоденна робота з тими передавачами, які ми вчора (10 жовтня – Ред.) отримали. Хто з них (комерційних медіа – Ред.) може таке витягнути. Ці речі не приносять доходу і прибутку. Це має бути в країні», – сказав Зураб Аласанія.
Він додав, що 10 жовтня представники комерційних ЗМІ запитували, навіщо проводили конкурс, коли всі частоти віддали Суспільному.
Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський зазначив, що Суспільне радіо здійснює мовлення на 23-ох частотах у Луганській Донецькій і Херсонській областях. Це 23 працюючі передавачі.
«Ми видаємо Суспільному потужні передавачі. Суспільне працює на п’ятикіловатних передавачах. Для комерційних мовників це дуже важка історія, дуже велика вартість оплати електроенергії та послуг оплати операторів телекомунікації. Найбільша концентрація потужного мовлення – це "Українське радіо", радіо "Промінь" і місцеві суспільні радіостанції радіо "Пульс ФМ " і "Голос Донбасу"», – сказав він.
Голова правління НСТУ додав, що у компанії є рік, щоб освоїти нові частоти. І Суспільне молення це зробить.
Нагадаємо, 10 жовтня радіо «Культура» здобуло 15 ФМ-частот, у 13 областях, у тому числі в 9 обласних центрах, на форматному конкурсі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення для культурно-мистецької радіостанції.
Радіо «Промінь» здобуло 38 ФМ-частот у 22 областях України, в тому числі в 15 обласних центрах.
«Українське радіо» виграло 34 ФМ-частоти в останніх трьох обласних центрах, у яких поки що не мало покриття: Одеса, Івано-Франківськ та Ужгород. Решта частот – у місцях, де були «білі плями» з покриттям «Українського радіо», а також у прикордонних районах.
Разом за період з 2014 року по 10 жовтня 2019 року всі три радіомережі Суспільного мовлення отримали 193 FM-частоти.
Фото: Світлани Остапи