Радіо «Культура» відзначить марафоном 30 років із часу падіння Берлінського муру

З нагоди падіння Берлінського муру Європейська мовна спілка запропонувала команді радіо «Культура» взяти участь у міжнародному проєкті «Народжені бути вільними» (Raised to Be Free), для якого потрібно було створити радіофільм.

На сьогодні радіофільм уже готовий, він звучатиме як в ефірі радіо «Культура», так і на хвилях інших радіостанцій, які є членами Європейської мовної спілки. Про це на своїй сторнці у Фейсбуку написала продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська.

За її інформацією,  радіофільм виробництва «Культури» точно прозвучить у ефірі Румунського радіо.

9 листопада у рамках марафону цей радіофільм вийде в ефірі радіо «Культура», також прозвучать ще декілька радіофільмів.

Над радіофільмом працювала авторка постановки Нелля Даниленко, яка записала голоси, народжені бути вільними.

«Рада, що героями моїх розповідей зголосилися бути: народна артистка України Наталія Сумська, правозахисник, в’язень радянських концтаборів Микола Горбаль і його син, громадський діяч, брат Валерія Марченка – Андрій, бійці 93-ої ОМБр "Холодний яр": молодший лейтенант Олександр Галкін і старший солдат Яна Забара. Доля України в боротьбі за волю і незалежність – через долі різних людей, яких об’єднують честь, гідність, мужність, жага свободи – для себе і своєї країни», – поділилася Нелля Даниленко.

Нагадаємо, лінійна продюсерка «UA: Радіо Культура» Нелля Даниленко та звукорежисерка Будинку звукозапису Українського радіо Олена Єфимчук стали лауреатками Міжнародної премії імені Івана Франка за перемогу в номінації «За кращий твір у радіомовній сфері». Вони отримали премію за створення документально-художнього радіофільму «Валерій Марченко. Дорога до вічності».

У вересні 2019 року «UA: Радіо Культура» продовжило цикл радіофільмів про видатних українців «Світочі епохи». Шостим за ліком радіофільмом і першим у новому сезоні став радіопортрет про документалістку, мандрівницю й письменницю Софію Яблонську.

comments powered by Disqus