Комітет свободи слова поінформує уряд та РНБО, що НСТУ через недофінансування відключає передавачі

Члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 6 червня 2018 року одноголосно вирішили інформувати Кабінет Міністрів та РНБО про неприпустимість недофінансування НСТУ. Оскільки саме через брак коштів з 1 лютого була припинена трансляція першого каналу Українського радіо у середньохвильовому діапазоні  у Таранівці Харківської області та Всесвітньої служби радіо України з радіопередавального центру Луч у Миколаївській області. Нагадаємо, що іншого покриття у Харківській області, окрім середньохвильового, Українське радіо не має, а  конкурс на FM-діапазон ще не оголошено. На думку голови Комітету з питань свободи слова Вікторії Сюмар, такі речі є неприпустимими у контексті інформаційної безпеки держави, яка воює з Росією.  Вона  зазначила, що Комітет не лише має поінформувати про цю ситуацію Кабінет Міністрів, РНБО, а  й разом з Міністерством інформаційної політики напрацювати алгоритм вирішення проблеми фінансування діяльності ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Нагадаємо, що Комітет свободи слова не підтримав проект урядової постанови про Основні напрями бюджетної політики на 2019-2021 роки.Члени Комітету свободи слова також запропонували обов’язково врахувати їхні пропозиції: передбачити окремий розділ, який стосується інформаційної політики, інформбезпеки та забезпечення фінансування інформаційної безпеки та інформаційної політики згідно з чинним законодавством (забезпечення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України відповідно до частини 3 статті 14 Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» тощо).

Нагадаємо, 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік», де на на фінансову підтримку НСТУ закладено 776 млн. грн. Це вдвічі менше за передбачену Законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

comments powered by Disqus