Уряд України відповів Раді Європи, що законопроект про «20 депутатських хвилин» не становить загрози Суспільному

Уряд України відповів Раді Європи, що законопроект про «20 депутатських хвилин» не становить загрози Суспільному

11:42,
28 Червня 2018
1862

Уряд України відповів Раді Європи, що законопроект про «20 депутатських хвилин» не становить загрози Суспільному

11:42,
28 Червня 2018
1862
Уряд України відповів Раді Європи, що законопроект про «20 депутатських хвилин» не становить загрози Суспільному
Уряд України відповів Раді Європи, що законопроект про «20 депутатських хвилин» не становить загрози Суспільному
На платформі Ради Європи для сприяння захисту журналістики та безпеки журналістів опублікувано офіційну відповідь від влади України щодо ризику втручання в редакційну політику суспільного медіа через новий законопроект № 6681, який зобов’яже суспільного мовника «висвітлювати діяльність виконавчої гілки влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування або їхніх посадових осіб, визначених іншими законами». У відповіді зазначено, що на сьогодні ці зміни не несуть загрози мовнику, проте медіа-експерти вважають інакше.

Законопроект № 6681Про внесення змін до статті 18 Закону України "Про Суспільне телебачення та радіомовлення України" (щодо висвітлення діяльності органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб в ЗМІ)”  належить авторству народних депутатів із «Народного фронту» Максима Бурбака та Миколи Федорука. Положення цього законопроекту протирічать стандартам Ради Європи щодо гарантій редакційної незалежності суспільного телерадіомовлення, Україна зобов’язалася дотримуватися.

У зв’язку з цим на сайті Ради Європи закликали парламент відхилити зміни до закону про суспільне мовлення про «20 депутатських хвилин».

Офіційну відповідь Раді Європи від держави підготувало та оприлюднило на сайті РЄ  Міністерство інформаційної політики. В ній йдеться про те, що Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 4 квітня 2018 року розглянув проект закону №6681 про внесення змін до статті 18 Закону України «Про Суспільне телебачення та радіомовлення України» (щодо висвітлення діяльності органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб в засобах масової інформації України). Комітет рекомендував Верховній Раді відхилити цей проект.

«Законопроект № 6681 не був поставлений на голосування українським парламентом», –зазначено у відповіді держави.  

Представники уряду пояснюють, що низка експертів, у тому числі міжнародних, включаючи Раду Європи, дають свої висновки щодо кожного законопроекту. Без них не законопроекти в Україні не подаються на голосування до Верховної Ради України.

У відповіді зазначено, що оскільки Комітет порекомендував відхилити законопроект № 6681, то ця справа повинна вказана як закрита. «…Вона більше не актуальна і, таким чином, не становить загрози для незалежності суспільного мовлення».

Секретар наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський пояснює, що загроза досі є, так як законопроект № 6681 про 20 хвилин для народних депутатів досі знаходиться у порядку денному сесії Верховної Ради.

«Комітет ВРУ рекомендував Верховній Раді відхилити законопроект №6681, проте він досі знаходиться у порядку денному сесії ВРУ та періодично включається до порядку денного пленарних засідань. За останні роки ми неодноразово ставали свідками ситуацій, коли рекомендовані до відхилення комітетами законопроекти ставали законами із певних політичних міркувань. Тому припущення, що "загрози більше немає", яке ми читаємо в урядовій відповіді — абсолютно хибне. Громадянському суспільству та міжнародним партнерам варто пильно стежити за подальшою долею цього загрозливого законопроекту і бути готовими до належної реакції, у разі спроб його розглянути на засіданні Верховної Ради», – наголосив Вадим Міський.

Нагадаємо, 17 квітня 2017 року на платформі Ради Європи для сприяння захисту журналістики та безпеки журналістів опубілкували заяву, в якій б’ють на сполох щодо ризику втручання в редакційну політику суспільного медіа через новий законопроект № 6681.

Європейська мовна спілка (EBU) також сильно стурбованазапропонованою поправкою до Закону України «Про суспільне телебачення та радіомовлення», яка загрожує редакційній незалежності суспільного мовлення.

Крім того, РПР закликала парламент не втручатися в редакційну політику Суспільного мовника.

Раніше РПР закликала Верховну Раду України не виносити на голосування законопроект №7395.  Через протест громадськості і вимогу не вносити такі правки до закону про Суспільне мовлення, 7 лютого 2018 року Вікторія Сюмар  відкликала цей проект.

У грудні 2017 року Комітет з питань свободи слова підготував законопроект № 7395 про порядок висвітлення діяльності органів влади у відповідь на проект Максима Бурбака та Миколи Федорука щодо висвітлення діяльності органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб в ЗМІ України (зміни до закону про Суспільне).

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду