Авраменко воліє співпрацювати з одним із комерційних телеканалів – Хоркін про організацію радіодиктанту на Суспільному

Авраменко воліє співпрацювати з одним із комерційних телеканалів – Хоркін про організацію радіодиктанту на Суспільному

14:38,
2 Жовтня 2020
4611

Авраменко воліє співпрацювати з одним із комерційних телеканалів – Хоркін про організацію радіодиктанту на Суспільному

14:38,
2 Жовтня 2020
4611
Авраменко воліє співпрацювати з одним із комерційних телеканалів – Хоркін про організацію радіодиктанту на Суспільному
Авраменко воліє співпрацювати з одним із комерційних телеканалів – Хоркін про організацію радіодиктанту на Суспільному
Олександр Авраменко, який у попередні роки писав текст диктанту на «Українському радіо» і читав його в ефірі Суспільного, сказав «Детектору суспільного мовлення», що готує «приємний сюрприз».

У 2020 році педагог, теле- та радіоведучий, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко не писатиме текст радіодиктанту для «Українського радіо» і не читатиме його в ефірі Суспільного радіомовника. Він воліє співпрацювати з одним із комерційних телеканалів. 9 листопада, у День української писемності й мови, в ефірі Суспільного радіодиктант читатиме акторка Римма Зюбіна, а писатиме текст письменник Іван Малкович. Їх консультуватиме докторка філологічних наук Лариса Масенко. 

Про це сайту «Детектор суспільного мовлення» сказав член правління Суспільного мовлення, відповідальний за платформу радіо, керівник проєкту «Радіодиктант» Дмитро Хоркін.  

«Ми передусім пропонували Олександру Авраменку стати автором і читцем радіодиктанту у 2020 році. На початку вересня я мав із ним зустріч на “Українському радіо”. Олександр Авраменко повідомив, що воліє співпрацювати з одним із комерційних телеканалів», – сказав Дмитро Хоркін.

За його словами, радіодиктант має велику історію, походить із родини суспільних радіомовників. Уперше радіодиктант відбувся на «Польському радіо». На сьогодні аналогічні акції з  популяризації грамотності проводять радіо France, радіо ВВС та інші суспільні радіостанції. «Українське радіо» вперше провело радіодиктант у 2000-му році, тоді його організацією займалися письменник Михайло Слабошпицький та українсько-канадський меценат Петро Яцик.

У 2020 році  традиційній  щорічній загальнонаціональній акції, присвяченій українській мові, – ювілей. У знак такої події на Суспільному  акцентуватимуть на історії радіодиктанту.

Дмитро Хоркін зазначив, що у 2020-му році на «Українському радіо» повертаються до витоків, що текст диктанту має писати письменника, а читати професійно навчена цьому людина. Тож цього разу текст для диктанту писатиме відомий письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Іван Малкович, читатиме в ефірі Суспільного популярна акторка з філігранною дикцією Римма Зюбіна. До методичної роботи над радіодиктантом національної єдності долучиться  українська мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія» і провідна наукова співробітниця Інституту української мови Національної академії наук України Лариса Масенко.

«Для нас дуже важливо, щоб така загальнонаціональна об’єднуюча подія, як радіодиктант національної єдності, залишалася на суспільному мовнику, зокрема на “Українському радіо” і на “UA: Першому”. Цього року ми проводитимемо радіодиктант на всіх платформах Суспільного. Адже ми –незалежний мовник і можемо гарантувати свою рівновіддаленість від політичних сил та олігархів», – додав Дмитро Хоркін.

Олександр Авраменко сказав сайту «Детектор суспільного мовлення», що поки не може «розкрити всі карти».  

«Я готую сюрприз (приємний). Хай це буде інтрига. Наступного тижня буде анонс», – зазначив пан Авраменко.

Як відомо, Олександр Авраменко співпрацює з телеканалом «1+1», де веде експрес-уроки української у програмі «Сніданок з 1+1» та виступає експертом із філологічних питань.

«Детектор суспільного мовлення» звернувся до пресслужби «1+1» із запитанням, чи готує Олександр Авраменко для «1+1» проєкт у День української писемності й мови.

Із власних джерел «Детектору» відомо, що на «1+1» начебто готують свій радіодиктант.

Нагадаємо, у попередні роки текст радіодиктанту писав і читав Олександр Авраменко, який з 2002 року по 2016 рік вів на «Українському радіо» авторську передачу «Загадки мови», в якій знайомив слухачів із цікавими фактами з історії української мови, її минулим, сьогоденням й майбутнім. У цей період він долучився до організації радіодиктанту національної єдності на «Українському радіо». Пізніше він писав текст диктанту і читав його в ефірі на цивільно-правовій угоді. 

За останні роки написання радіодиктанту перетворилося на повномасштабне свято. Тисячі людей з усього світу брали участь в акції і надсилали на адресу «Українського радіо» листи  з радіодиктантом, написаним від руки. Спершу можна було надслати тільки у конверті, згодом дозволили скановати або фотографовати і надсилати електронною поштою. Переможців оголошували через місяць.

 У 2019 році правила написання радіодиктанту змінили, текст диктанту оприлюднили у день написання. 

Фото: фейсбук-сторінка Радіодиктанту національної єдності

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду