Богдана Буткевича усунули з ефіру психологічного токшоу на «Українському радіо» через мову ворожнечі (Виправлено)

Богдана Буткевича усунули з ефіру психологічного токшоу на «Українському радіо» через мову ворожнечі (Виправлено)

19:29,
26 Вересня 2020
16084

Богдана Буткевича усунули з ефіру психологічного токшоу на «Українському радіо» через мову ворожнечі (Виправлено)

19:29,
26 Вересня 2020
16084
Богдана Буткевича усунули з ефіру психологічного токшоу на «Українському радіо» через мову ворожнечі (Виправлено)
Богдана Буткевича усунули з ефіру психологічного токшоу на «Українському радіо» через мову ворожнечі (Виправлено)
Ведучий Богдан Буткевич надалі не братиме участі у веденні психологічної програми «Гормон щастя» через нетолерантні висловлювання на особистій сторінці у Facebook.

Таке рішення прийняли на «Українському радіо» після його посту у Facebook про анонс токшоу «Гормон щастя» на тему «Криза маскулінності і фемінності. Чоловік і жінка». Це вперше у Національній суспільній телерадіокомпанії України вжили такі заходи через пост у соцмережі.

Проєкт «Гормон щастя» реалізують за підтримки Українського культурного фонду. Із 31 липня він виходить  в ефірі «Українського радіо» щоп’ятниці о 19:10. Його ведуть Олена Вострова і Богдан Буткевич.

Богдан Буткевич, анонсуючи новий випуск, написав у Facebook: «Кожен, звичайно, вільний сходити з розуму й жити по-своєму. Але от мене останнім часом трохи напружує, коли стає не модно бути чоловіком. І я зараз не тільки про зовнішність – хоча і про неї теж. Бо коли бачиш, які гермафродитні уродці вважаються гарними – аж тягне передивитися "Термінатор" чи "Рембо"».

Його висловлювання викликали обурення у користувачів соціальних мереж.

Журналістка, дитяча письменниця, активістка, правозахисниця Анастасія Мельниченко на своїй сторінці у фейсбук звернула увагу на висловлювання ведучого.

«Можна писати про кризу маскулінності, наприклад, так: нові часи диктують нові норми, через зникнення моменту ініціації чоловіки часто почуваються дезорієнтованими...

А можна назвати всіх, хто не відповідає класичній маскулінності, (це пряма цитата, як бачите). Цим самим ...

1. Нав'язавши гендерні стереотипи, що хто не виглядає і не поводиться як "класичний мужик" - той "уродець"

2. Зневажливо висловившись про людей з гермафродитизмом (а це одна людина з 2000).

І хай ще куди не йшло, аби це була приватна думка окремої людини, але ні. Ці слова були використані у анонсі програми на Українське Радіо, та ще й за фінансової підтримки Український культурний фонд, – написала вона.

На каналі «Українського радіо» в YouTube користувач Usama Mnemonikk теж процитував пост Богдана Буткевича. «Щось не тягне це на приклад стереотипів, які автор не розділяє», – додав він після цитати поста ведучого 25 вересня.

Перед виходом програми від імені «Українського радіо» відповіли на його критичний коментар. «Пост, який Ви цитуєте, є анонсом програми про кризу маскулінності і фемінності. Ми зібрали сереотипи, пов’язані з цією темою, і відзеркалили їх для аналізу. "Гермафродитні уродці" – метафора, один із стереотипів, який існує у суспільстві і який ми взяли для розгляду. В кінці поста є фраза «це криза маскулінності як вона є», яка все пояснює».

На своїй фейсбук-сторінці Богдан Буткевич теж не погодився з критикою та те, що він висловився некоректно.

«Коли в коментарі прийшли люди і почали у стриманій манері робити автору допису зауваження, то він почав посилати їх "нах", і виражати пряму зневагу до "таких, як ми" (це ж яких?).

Після того, як я коментарях до посту затегала УКФ, цей пан прийшов з прямими погрозами мені в приват», – зазначила  Анастасія Мельниченко у Facebook.

Після того, як ситуація набула розголосу, менеджери «Українського радіо» мали розмову з Богданом Буткевичем.

«Після розмови менеджменту радіо з ведучим, він не вбачає у своїх висловлюваннях мови ворожнечі, надалі він не братиме участі у веденні програми "Гормон щастя"», – зазначили в офіційній заяві на сторінці «Українського радіо» у Facebook.

«Українське радіо» не розділило поглядів Богдана Буткевича, які він висловив на своїй особистій сторінці у фейсбуці.

«Просимо вибачення за некоректні висловлювання ведучого. Українське радіо відстоює демократичні цінності і базується на засадах толерантності», – зазаначили у фейсбуку «Українського радіо» 26 вересня.

Український культурний фонд зі свого боку висловив занепокоєння нетолерантними висловлюваннями співведучого радіо-шоу, про що вони повідомили представників радіо «Культура».

Скріншот з фейсбук-сторінки Анастасії Мельниченко

Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, відповідальний за платформу радіо, Дмитро Хоркін зазначив у Facebook, що  немає «особистих сторінок» у соцмережах, коли ти є штатним працівником «Українського радіо» і зазначаєш публічно своє місце роботи.

«В Україні і досі через "неправильність" зовнішності хлопця чи дівчину можуть цькувати, бити чи вбити. Ні в якому разі не можна культивувати печерні агресивні висловлювання (не дай б-г, дії) щодо "інакшості" людей», – написав він.

Дмитро Хоркін попросив бути відповідальними за свої заяви та коментарі працівників «Українського радіо».

Нагадаємо, програма «Гормон щастя» – психосоціальне ток-шоу про те, як будувати здорові стосунки без насильства та маніпуляцій. Разом з гостями в студії ведучі аналізують реальні історії реальних людей. На конкретних прикладах з життя розбирають: що робити, що говорити, як реагувати, як поводити себе у різних ситуаціях, особливо критичних.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду