На «Українському радіо» запустили блог Володимира Носкова про людей з інвалідністю

На «Українському радіо» запустили блог Володимира Носкова про людей з інвалідністю

18:38,
16 Вересня 2020
2134

На «Українському радіо» запустили блог Володимира Носкова про людей з інвалідністю

18:38,
16 Вересня 2020
2134
На «Українському радіо» запустили блог Володимира Носкова про людей з інвалідністю
На «Українському радіо» запустили блог Володимира Носкова про людей з інвалідністю
У кожному радіоблозі слухач отримуватиме лайфхаки, що можуть допомогти уникнути інфраструктурних, фізичних і психологічних бар’єрів під час спілкування з людьми з обмеженими можливостями.

Із початку вересня в ефірі «Українського радіо» виходять радіомініатюри (міжпрограмки) «Інклюзив Володимира Носкова».

Як сказав «Детектору суспільного мовлення» виконавчий продюсер Першого каналу «Українського радіо» Юрій Табаченко, блог Володимира Носкова – не програма, а міжпрограмка, тому вона не має фіксованого часу і, відповідно, не відображається у сітці радіостанції.

Блог можна почути в ефірі упродовж дня або на сайті «Українського радіо».

Незрячий журналіст Володимир Носков ділиться лайфхаками, як  знайомитися і спілкуватися з людьми з інвалідністю.

У блозі він розповідає про життя і побут людей з інвалідністю, про те, як коректно спілкуватися і ставити запитання, аби не образити.

Журналіст прагнутиме через власний життєвий досвід, досвід реалібітологів, педагогів, перекладачів жестової мови розповідати, як ліпше допомогти перейти дорогу незрячому пішоходу, чому нечуючій людині не варто кричати на вухо, як облаштувати робоче місце в офісі для людей, що пересуваються спеціальними візками тощо.

«Нещодавно товариш IT-шник на моє запитання про стереотипи, від яких ти потерпаєш, сказав: "Мене дістало, що здорові думають, що хлопцям з інвалідністю не потрібен секс". Перехожі, пасажири, водії часто-густо людині з інвалідністю ненавмисно ставлять болючі, дошкульні запитання. Чому ненавмисно? Тому що геть не знають, як підійти до такої людини, як і що запитати. В кожному радіоблозі слухач отримуватиме лайфхаки, що можуть допомогти уникнути інфраструктурних, фізичних і психологічних бар’єрів. Про інвалідність треба говорити без героїзації та пафосу, чесно і відкрито», ─ розповів Володимир Носков.

Автор радіомініатюр переконаний, що «інклюзія ─ це про всіх нас: жінок, чоловіків і дітей, блакитно- чи карооких. Про європейців та африканців. Про ветеранів війни і цивільних. Про маленьких і старших за віком людей. Про матусь з дитячими візками і тих громадян, що на деякий час втратили здатність пересуватися. Якщо ми говоримо про інклюзію тільки як про потребу для людей з інвалідністю, ми обмежуємо це важливе для всіх нас поняття. Бо інклюзія передбачає повагу одне до одного у найширшому розумінні».

Прослухати всі випуски можна в ефірі «Українського радіо» та за посиланнями нижче:

1. Особливості життя людей з інвалідністю.
 
2. Етикет спілкування з людьми з інвалідністю.
 
3. Знайомство з людьми з інвалідністю. 
 
4. Етикет спілкування з людьми з порушеннями слуху.
 
5. Етикет спілкування з людьми з порушеннями зору.
 
6. Ставлення до людей з інвалідністю. 
 
7. Інтеграція в суспільство людей з інвалідністю.
 
8. Знайомство і комунікація з людьми з порушеннями зору. 
 
9. Етикет знайомства з маломобільними. 
 
10. Етикет знайомства з людьми з порушеннями зору.
 
11. Етикет знайомства з людьми з порушеннями слуху. 
 
12. Як формулювати речення у розмові з людьми з порушеннями слуху. 

Нагадаємо, Володимир Носков прийшов працювати на «Українське радіо. Харків» 18 грудня 2017 року на запрошення продюсерки Харківської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України Ганни Силаєвої. 

Із 1 серпня 2019 року Володимир Носков пішов із посади продюсера «Українське радіо. Харків» і сказав, що залишається в команді Cуспільного. 

У жовтні 2019 року він запустив на «Українському радіо» програму «Небайдужі». У кожному випуску він говорить із людьми, які йдуть проти течії, запалюють своїми ідеями мешканців сіл і міст, спонукають громади до розвитку. Програма виходить щопонеділка об 11:10.

Додамо, із лютого 2020 року на першому каналі «Українського радіо» та радіо «Культура» щотижня виходить програма «Інклюзивний світ» про успішні історії людей з інвалідністю, яку виробляють на «Українському радіо. Харків» Харківської філії НСТУ.

У травні 2020 року розпочала роботу онлайн-платформа «Разом», яка є продовженням телепроєкту «Разом» на «UA: Першому», присвяченого життю людей з інвалідністю.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду