Низку програм Суспільного мовлення подали на здобуття премії імені Івана Франка
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Низку програм Суспільного мовлення подали на здобуття премії імені Івана Франка
Держкомтелерадіо оприлюднив список творів, що надійшли на здобуття премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності в 2020 році. Серед домінантів є 8 телепрограм і 2 радіопрограми, які виходи в ефірі Суспільного.
Премію імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року. Вона присуджується щорічно до дня народження Івана Франка –27 серпня – у розмірі 10 тисяч гривень в кожній номінації.
Премією відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.
Премія імені Франка має наступні номінації: «За кращу публікацію у друкованих ЗМІ», «За кращий твір у телевізійній сфері», «За кращий твір у радіомовній сфері», «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері».
Серед номінантів«За кращий твір у телевізійній сфері» є 8 програм Суспільного:
Програма «Зворотний відлік. Перемоги та здобутки часів Незалежності», автори Боутьонок Андрій Геннадійович, режисер; Шевченко Олексій Олександрович, сценарист. Ефір 24 серпня 2019 року о 21:30 на телеканалі «UA: Перший».
У програмі ведучі спілкуються з відомими діячами та активістами, які змінюють країну на краще та своїм прикладом надихають інших.
Документальний фільм «Примирення з перемогою», автори – Галкін Лук’ян Євгенович, продюсер; Васильченко Владислав Ігорович, режисер.
Ефір 9 травня 2019 року о 15:49 на телеканалі «UA: Культура».
Творці фільму відвідали різні куточки України з запитаннями про ставлення людей до дат восьмого й дев’ятого травня.
Програма «Музеї. Як це працює» ( випуск 4, «Національний художній музей України», автори – Дичук Юлія Василівна, продюсер; Носко Ольга Володимирівна, ведуча.
Ефір 27 вересня 2019 року о 19:19 на телеканалі «UA: Культура».
Про важливість введення музеїв в наше повсякдення, підвищення культури глядачів на прикладі експозиції найбільшого зібрання українського мистецтва.
Документальний фільм «Дивись українською!», автори – Жернова Ганна Олександрівна, режисер; Сугоняко Аліна Олександрівна, сценарист.
Ефір 8 листопада 2019 року о 11:55 на телеканалі «UA: Перший».
Український дубляж розпочинав свій шлях з телебачення, а нині становить понад 90% від усього кінопрокату. Про історію, залаштунки та секрети кінодубляжу.
Програма «Розсекречена історія. Як завербувати хорошу людину?», автор – Зінченко Олександр Миколайович.
Ефір 29 грудня 2018 року о 19:55 на телеканалі «UA: Перший».
Про таємні сторінки минулого нашої країни, невідомі факти, радянські міфи, чотири способи вербування людини, дев’ятнадцять типів агентів.
Концерт «А тепер усе інакше. Українські хіти твоєї юності», автори – Ісакова Юлія Дмитрівна, продюсер; Муржа Володимир Миколайович, режисер.
Ефір 31 грудня 2019 року о 21:59 та 01 січня 2020 року о 21:04 на телеканалі «UA: Культура».
Сміливе аранжування та несподіване виконання відомих українських шлягерів 1990-х та 2000-х років сучасними популярними виконавцями.
Документальний фільм «Мирний птах», автор – Потапчук Сніжана Василівна, режисер.
Ефір 24 серпня 2019 року о 13:33 на телеканалі «UA: Перший».
Родинна історія Івана Старченка, пов’язана з вторгненням Росії на Донбас та захистом українських військових Луганського аеропорту.
Документальний фільм «Військовий парад: ціна і цінності», автор – Феленюк Катерина Ігорівна, продюсер.
Ефір 24 серпня 2019 року о 14:34 на телеканалі «UA: Перший».
Про суперечливе ставлення в суспільстві до проведення військових парадів, історію генерал-майора ЗС України Ігоря Гордійчука, що очолював взяття Савур-Могили та був поранений під Іловайськом.
Серед номінантів «За кращий твір у радіомовній сфері» 2 роботи:
програма «Вся країна», автори – Шелудько Юлія Іванівна, автор і керівник проекту; Молоцька Ольга Володимирівна, ведуча; Сидоренко Вікторія Григорівна, журналіст Дніпровської філії ПАТ «НСТУ»; Шеметуха Софія Вікторівна, журналіст Івано-Франківської філії ПАТ «НСТУ».
Ефір 22 січня 2019 року на Українському радіо.
До Дня Cоборності України. За допомогою радіомосту між радіостудіями Києва, Івано-Франківська та міста Дніпро, слухачі дізналися, як цей день святкували 100 років тому і як сьогодні.
Програма «Радіокафе Вулик», автори – Попкова Діана Миколаївна, журналіст; Железогло Наталя Андріівна, журналіст
Ефір 15 лютого 2017 року о 21:10 на «UA: Українське радіо. Одеса»
Про утвердження української нації та державотворчі процеси в Одесі в часи Української революції 1917-1921рр. (на ґрунті досліджень істориків, краєзнавців).