На «Українське радіо. Луцьк» повертаються «Вечори радіотеатру»

На «Українське радіо. Луцьк» повертаються «Вечори радіотеатру»

15:16,
24 Квітня 2020
2597

На «Українське радіо. Луцьк» повертаються «Вечори радіотеатру»

15:16,
24 Квітня 2020
2597
На «Українське радіо. Луцьк» повертаються «Вечори радіотеатру»
На «Українське радіо. Луцьк» повертаються «Вечори радіотеатру»
Із 25 квітня щосуботи та щонеділі у відрізку з 12:10 до 13:00 в ефірі «Українського радіо. Луцьк» звучатиме проєкт «Вечір радіотеатру» з фондів волинського радіо. Радіотеатр перед мікрофоном можна буде слухати до кінця червня.

Про це «Детектору медіа» розповіла редакторка  «Українського радіо. Луцьк» Оксана Кривцун.

За її словами, у фондах є понад 30 театральних радіопостановок перед мікрофоном.

Оксана Кривцун розповіла, що у 2011 році на волинське радіо прийшов ведучий Андрій Роїк із режисерською освітою і мав дуже мистецьку душу. Він запропонував започаткувати радіотеатр перед мікрофоном, його ідею тоді підтримали на добровільних засадах усі журналісти радіо та актори обласного музично-драматичного театру й театру ляльок.

Радіопостановки записували і запускали в ефір упродовж 2011-2012 років.

«Ми знали театр перед мікрофоном, але тоді навіть подумали не могли, що можемо підняти таку глибу і мати свій власний радіотеатр», – сказала Оксана Кривцун.

До 80-річчя «Українського радіо» та у зв’язку з карантином через пандемію коронавірусу на радіо вирішили повернути «Вечори радіотеатру». Постановки звучатимуть у відрізок, під час якого раніше виходила прямоефірна музична програма.

У суботу, 25 квітня, о 12:10 прозвучить в ефірі уривок роману «Століття Якова» Володимира Лиса. А в неділю, 26 квітня, –  фрагмент «Марія з полином у кінці століття» Володимира Яворівського. 

У 2011 році радійники обирали для постановок літературні новинки місцевих авторів та твори класиків. Тож у рамках проєкту «Вечори радіотеатру» у травні-червні на радіо звучатимуть  «Білий вовк на чорному шляху» Надія Гуменюк, «Коровайниця» Володимира Лиса, «Одержима» Лесі Українки, вистава «Непідвладна. Портрет Ліни Костенко», яку на сцені Волинського обласного музично-драматичний театру імені Тараса Шевченка грала артистка Людмила Натанчук, та інші.

«Українське радіо. Луцьк» можна слухати у Луцьку на частоті 88.3 МГц, Ковелі на 91.8 МГц, Нововолинську на 100.3 МГц, Цумані на 100.4 МГц, Горохові на 106.5 МГц, Любешеві на 107.8 МГц, а також на сайті ukr.radio та vo.suspilne.media.

Нагадаємо, на радіо «Культура» на час карантину побільшало поезії та радіотеатру. 

Фото: сайт corp.suspilne.media

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду