«Громадське радіо» представило програму Ірини Славінської про українські культури

12:50,
1 Вересня 2013
1949

«Громадське радіо» представило програму Ірини Славінської про українські культури

12:50,
1 Вересня 2013
1949
«Громадське радіо» представило програму Ірини Славінської про українські культури
31 серпня на сайті «Громадського радіо» з'явився подкаст першого випуску програми «Антена», яку веде літературний оглядач Ірина Славінська. За словами авторки, це програма про українські культури. Тема першого випуску: «ЛГБТ в мистецтві».

Ірина Славінська – українська журналістка, ведуча, перекладачка та літературознавець. Співпрацює з онлайн-виданням «Українська правда», часописом «ШО», журналом Elle. Разом із Віталієм Гайдукевичем вела прогаму «Гра в слова і не тільки» на каналі ТВі. Є упорядником книжки з власними інтерв'ю із сучасними українськими письменниками «33 герої укрліт» (видавництво «Фоліо», 2011). Переклала книгу «Допінґ духу» Сьорана для видавництва «Грані-Т».

«Це програма про українські культури – і слово "культура" тут не просто так стоїть у множині. Я хочу роздивитися різні виміри мистецьких практик, які нас оточують. Не обійдеться без кавалку політики та розмов із правозахисниками – на моє глибоке переконання, зараз в Україні політичний контекст дуже тісно пов'язаний із культурним», – каже Славінська про свою нову програму «Антена».

Перший епізод «Антени» – це розмова з правозахисником Максимом Буткевичем про ЛГБТ в українських культурних і політичних практиках. Як зазначено у блозі Ірини Славінської на УП, дайджест такий: «Література та мистецькі практики тут є не менш важливими за політичні ініціативи. Вони протидіють дискримінації, перебивають її градус».

«Для мене особисто дуже символічним є те, що цей запис знаходиться поруч із записом розмови Наталки Соколенко із Юрієм Луценком. Саме Луценко нещодавно написав, що "Краще дозволити раз в рік гейпаради, ніж щодня чекати російських танків, як у Грузії 2008 року". Про характерність дихотомії між "танками" та "гейпарадами" я не писатиму – надто все це очевидно», – каже авторка.

Також про програму та тематику кількох уже запланованих випусків можна дізнатися з блогу Ірини Славінської на «ВідеоТеці»:

Нагадаємо, нещодавно проект «Громадське радіо» представив іншу прем'єру – програму «Якщо» Наталі Соколенко й Андрія Куликова. Вийшло вже два випуски. Героями першого випуску були політик і журналістка Ольга Герасим'юк і колишній директор НРКУ Віктор Набруско, другого – політик Юрій Луценко і соціолог Євген Копатько.

Джерело: Громадське радіо

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
facebook.com/iryna.slavinska
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду