Тягнибок і Левченко з ВО «Свобода» звинуватили «Українське радіо» у цензурі під час трансляції з Верховної Ради

Тягнибок і Левченко з ВО «Свобода» звинуватили «Українське радіо» у цензурі під час трансляції з Верховної Ради

16:20,
4 Жовтня 2018
3926

Тягнибок і Левченко з ВО «Свобода» звинуватили «Українське радіо» у цензурі під час трансляції з Верховної Ради

16:20,
4 Жовтня 2018
3926
Тягнибок і Левченко з ВО «Свобода» звинуватили «Українське радіо» у цензурі під час трансляції з Верховної Ради
Тягнибок і Левченко з ВО «Свобода» звинуватили «Українське радіо» у цензурі під час трансляції з Верховної Ради
Генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін у відповідь на звинувачення голови ВО «Свобода» Олега Тягнибока та народного депутата України Юрія Левченка щодо вимкнення трансляції за вказівкою влади пояснив, чому так сталося.

4 жовтня 2018 року Перший канал «Українського радіо» транслював засідання Верховної Ради України. Під час виступу народного депутата України, члена ВО «Свобода» Юрія Левченка, за кілька хвилин до завершення ефірної години, трансляцію зупинили на випуск новин. Політичний оглядач  УР-1 Віталій Науменко коротко розповів, що відбувалося в парламенті.  

Після цього Юрій Левченко сказав у Верховній Раді, що «Українське радіо» збрехало на всю країну, перервавши трансляцію з його виступом.

«"Національне радіо", перша кнопка так звана, на превеликий жаль, виправдала свою народну назву "брехунець" і справді збрехала на всю країну, виключила масову трансляцію під час того як народні депутати, зокрема я особисто говорили правду про закон про федералізацію України. І мені здається, це квінтесенція, це показує насправді чи добрий цей закон (закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» – Ред.), чи поганий для країни. Якщо він такий добрий, то для чого було робити безпрецедентну річ за десятки років і вимикати обговорення. Якщо він такий хороший, проти Кремля, то для чого ви радіо вимкнули? А ви вимкнули, тому що хотіли, щоб вся Україна не почула правду…», – сказав він під час засідання.

Тоді лідер Радикальної партії Олега Ляшка Олег Ляшко з трибуни Верховної Ради сказав, що на «Українському радіо» здійснюється «ціла програма цензури проти правди», яку «очолює, координує і направляє особисто Президент Петро Порошенко». У зв’язку з цим «ми вимагаємо припинення фінансування і ми вимагаємо припинити цензуру», – сказав пан Ляшко, додавши, що на «Українському радіо» перервали трансляцію виступу його однопартійця Ігоря Мосійчука.

Після виступу пана Ляшка заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко підтримала позицію колег по парламенту щодо висвітлення суспільно-важливих законопроектів і сказала, що буде апелювати до журналістів приділяти цьому увагу. «В той же час жоден із нас не може втручатися в редакційну політику і точно ніхто не пише план виступів на радіо», – підкреслила вона.

Олег Тягнибок у своєму блозі на сайті «Українська правда» висловив свою думку на запитання: «Чому Українське радіо вимкнуло трансляцію виступу свободівця Юрія Левченка на засіданні ВРУ».

«За вказівкою влади українське радіо... вимикає трансляцію пленарного засідання під час виступу свободівця Юрія Левченка. Вимикає, щоб українці не чули правди. Вимикає, щоби не дізналися, як у блискучу обгортку під назвою "безальтернативні Мінські угоди" нам вчергове загортають гнилу суть – продовження війни на покоління і капітуляцію перед Москвою», – написав він.

Генпродюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін відповів народним депутатам у Фейсбуку, чому так сталося.

«Українське радіо переходить із трансляції Верховної Ради на власні передачі регулярно (зокрема, випуски новин щогодини) ЗА РОЗКЛАДОМ і тільки, а не вибірково - залежно від того, хто з політиків зараз виступає.

Тобто за кілька хвилин до завершення ефірної години, наш політичний оглядач Віталій Науменко тезово розповідає про те, що відбувається в парламенті і говорить: "Повернемось до парламенту одназу після новин (або іншої передачі)..."

Ніякої "цензури", як стверждував Олег Ляшко вранці у стінах парламенту, немає на Українському радіо.

Більше того, щовечора з 18:10 по 19:50 у ток-шоу на Першому каналі Українського радіо більш докладно обговорюються теми парламентського дня за участі представників УСІХ політичних сил, у тому числі представників Радикальної партії Олега Ляшка та партії Свобода», – зазначив Дмитро Хоркін.

На «УР-1» повідомили також, що Юрій Левченко запрошений ще до засідання у Верховній Раді на програму «Сьогодні. Ввечері» на УР-1, яка розпочнеться о 19:10. 

Нагадаємо, ще в листопаді 2016 року виконавчий директор «Українського радіо» Анатолій Табаченко висловив сподівання, що коли буде зареєстровано суспільне мовлення, висловив сподівання пан Табаченко, на радіо більше не буде прямих трансляцій із Верховної Ради, які нікому не цікаві й руйнують сітку мовлення. За його словами, вони вбивають планові суспільно-політичні, дитячі, освітні передачі. Це все тягнеться більше 25 років, відколи діє постанова Верховної Ради, ухвалена ще до Незалежності, після перших демократичних виборів: вона зобов’язує радіо забезпечити пряму трансляцію пленарних засідань, парламентських слухань, щотижневих програм за участю народних депутатів. Тоді керівник радіо сподівалося, що настане час, коли замість цих трансляцій будуть прямі включення кореспондентів із уряду.

Дмитро Хоркін пояснив «Детектору медіа», що на «Українському радіо» транслюють засідання Верховної Ради, бо це соціально-важливі події, але транслюють її як передачу з ведучим. В вже ввечері соціально-важливі теми обговорюють у прямоефірних програмах з народними депутатами та експертами.

скріншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду