«Громадське радіо» запустило новий подкаст про головні новини України англійською

«Громадське радіо» запустило новий подкаст про головні новини України англійською

14:43,
12 Липня 2016
5153

«Громадське радіо» запустило новий подкаст про головні новини України англійською

14:43,
12 Липня 2016
5153
«Громадське радіо» запустило новий подкаст про головні новини України англійською
«Громадське радіо» запустило новий подкаст про головні новини України англійською
Онлайн-проект «Громадське радіо» відновив подкаст англійською мовою, де щовихідних висвітлюватиме підсумки тижня.

Перший запис вийшов 9 липня і був присвячений варшавському саміту НАТО. Прослухати подкаст можна на англомовній версії сайту «Громадського радіо».

Подкаст називається Ukraine Calling. «Це ціла ідея. Адже є різні значення слова сall. Можна перекласти як "Україна телефонує", "Україна привертає увагу", "Україна кличе". Кожен може тлумачити, як йому сподобається», – пояснила сайту «Суспільне мовлення» автор подкасту, науковець, історик, журналіст «Громадського радіо» Марта Дичок.

Програма виходить на вихідні та являє собою огляд головних новин тижня, а також анонсує те, що важливого відбуватиметься найближчим часом.  Ключові питання пояснюються у формі інтерв'ю з особами, які приймають рішення, представлені думки керівників і простих людей.

Радіо-шоу звертається до англомовних людей, які зацікавлені в тому, що відбувається в Україні, але не мають часу, щоб стежити за новинами кожен день.

«На сьогодні є недостатньо інформації про поточні новини України англійською. Мене часто запитують, що відбувається в Україні. Я переповідаю. Тому вирішила зробити програму про підсумки тижня англійською, щоб її могли послухати у Канаді, США, Великій Британії…», – зазначила пані  Дичок.

Професор кафедри історії та політичних наук в Університеті Західного Онтаріо Марта Дичок подкастом займатиметься лише влітку. «Журналістика – моє хобі. Восени мені потрібно повертатися до Канади, щоб викладати в університеті. Цей подкаст я лише починаю. Хтось інший буде його розвивати і вдосконалювати», – пані Дичок пропонує надсилати на «Громадське радіо» пропозиції щодо покращення наступних програм.  

У першому подкасті про відносини між НАТО і Україною та Варшавським самітом Марта Дичок записала низку експертів: заступника директора з міжнародних справ Центру армії, конверсії і дослідженням в галузі роззброєння Михайла Самуся, голову Комітету з міжнародних відносин у Верховній Раді України Ганну Гопко, німецького політолога, професора Національного університету «Києво-Могилянська академія» Андреаса Умланда.

«Подкаст Ukraine Calling– це суспільний проект», – запевняє Марта Дичок і додає, що з вибором експертів їй допомагають голова правління ГО «Громадське радіо» Андрій Куликов та головний редактор «Громадського радіо» Кирило Лукеренко.

На наступні вихідні Марта Дичок готує подкаст про візит прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо та українсько-канадські відносини.

Щоразу подкаст закінчуватиметься сучасною українською піснею.

«Це так би мовити кінцева рубрика. В Україні досить багато якісної сучасної музики, про яку не знають на батьківщині і в світі. У подкасті вона буде донесена до якомога ширшої аудиторії», – запевняє Марта Дичок. 

Нагадаємо, що 26 січня 2014 року «Громадське радіо» вперше запустило подкаст англійською мовою. Тоді його також готувала Марта Дичок. Нещодавно вона презентувала у Києві мультимедійну книгу репортажів Ukraine’s Euromaidan. Broadcasting through Information Wars with Hromadske Radio, до якої ввійшли 42 репортажі з початку Євромайдану. «Там є лінки до цих всіх подкастів», – розповіла «Детектору медіа» Марта Дичок.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду