stv.detector.media
12.08.2014 14:21
У Верховній Раді зареєстровано законопроект про вилучення ОДТРК з закону про СМ
11 серпня у Верховній Раді зареєстровано законопроект №4462а «Про внесення змін до Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо вилучення з переліку державних мовників, на базі яких буде створюватися Національна суспільна телерадіокомпанія України, обласних державних телерадіокомпаній», ініційований депутатом Романом Іликом від «Батьківщини».

Наразі законопроект опрацьовується в Комітеті з питань свободи слова та інформації.

В документі два пункти, якими пропонується вилучити згадки про обласні державні телерадіокомпанії з другої частини статті 1 і другої, третьої та четвертої частин статті 17. Ознайомитись із текстом закону в актуальній редакції можна тут.

Нагадаємо, представники українських ОДТРК, обласних відділень Національної спілки журналістів, а також місцевої та регіональної влади масово висловлювалися про те, що не вважають правильним трансформувати регіональне державне мовлення в суспільне, принаймні поки що. Наприклад, під час конференції «Трансформація державного мовлення в суспільне: шляхи та проблеми», організованої НРКУ 9 липня в Києві, більшість присутніх представників ОДТРК висловилися за збереження державного мовлення в регіонах і викреслення мережі ОДТРК з закону про суспільне мовлення, наприклад, Вінницька й Одеська ОДТРК. Раніше про негативне ставлення до ліквідації державного регіонального мовлення заявила Рівненська НСЖУ та учасники круглого столу «Роль суспільного телебачення у висвітленні життєдіяльності регіонів», проведеного в Харкові. Пропозицію прибрати ОДТРК з закону про суспільне мовлення висловив сектерар НСЖУ Сергій Омельчук, а також про це заявила Запорізька ОДТРК. Також це пропонують представники Волинської області та Полтавської.

Джерело: Суспільне мовлення

stv.detector.media