Українські журналісти працюють над запуском «Громадського радіо»

12:52,
17 Липня 2013
2327

Українські журналісти працюють над запуском «Громадського радіо»

12:52,
17 Липня 2013
2327
Українські журналісти працюють над запуском «Громадського радіо»
Перший час радіо мовитиме лише в інтернеті, далі хоче знайти партнерів серед FM-станцій. Старт планується восени.

Низка українських журналістів працюють над запуском проекту «Громадського радіо». Уже сформовано редакцію та розпочато роботу над створенням сайту. Про це у відеоблозі на «Відеотеці» розповіла журналістка та громадська активістка Наталія Соколенко, яка є заступником головного редактора «Громадського радіо».

Нині до проекту, окрім Наталії Соколенко, залучені Андрій Куликов, Олеся Сакада, Сергій Андрушко, Анастасія Станко, Ірина Славінська, а також Вахтанг Кіпіані, який готуватиме радіоверсію «Історичної правди». Хто очолить радіо, обіцяють оголосити на презентації, що відбудеться незабаром.

За концепцією, це буде класичне розмовне радіо, де висвітлюватимуться «головні питання сьогодення та обговорюватимуться з усім українським народом». Мета, за словами пані Соколенко, – «знати, почути одне одного і діяти».

«На жаль, українські засоби інформації, в тому числі й радіостанції, не виконують одну з головних функцій медіа  не організовують загальнонаціонального діалогу. Ми не чуємо одне одного ми не знаємо проблеми одне одного. А отже, ми й не шукаємо спільних рішень», – додала вона.

Зараз команда «Громадського радіо» працює над створенням сайту – перший час воно мовитиме в інтернеті. Щодо фінансування, то за словами Наталії Соколенко, редакція розраховує на фінансову підтримку слухачів. Сайт проекту запускається на кошти команди.

«Поки що у нас буде лише інтернет-мовлення. Але коли ми почнемо регулярно виробляти продукт, то знайдемо партнерів серед FM-станцій, які братимуть наші програми. Ми орієнтуватимемось на слухачів, які щось знають і хочуть знати більше. Ми не уникатимемо складних тем, і, як професіонали, викладатимемо їх у простій формі. Ми хочемо, щоб наші програми були поживою для думання», – уточнила в коментарі «Телекритиці» пані Соколенко.

Андрій Куликов, якого журналістка називає неформальним лідером проекту, вже провів для команди, що переважно сформована з телевізійників, вступну лекцію з радіомовлення.

«Ми були просто вражені тим, наскільки радіо відмінне від телебачення. Ми вчимося робити радіо. Але, головне - це те, що люди, які зібрались там працювати, мають внутрішній стрижень, а це для журналіста така ж важлива якість, як для хірурга тримання скальпеля, щоб рука не тремтіла. Журналіст має не здригнутись як людина. А радійному мистецтву ми навчимося. Нам є у кого вчитися», – зазначила Наталія Соколенко.

Планується, що «Громадське радіо» стартує восени разом із «Громадським телебаченням», уточнила «Телекритиці» Наталія Соколенко, яка запрошує журналістів долучатися до проекту.

Джерело: Суспільне мовлення

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ТК (на фото: Н. Соколенко)
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду