Умови роботи на BBC можуть сприяти неадекватній поведінці співробітників

Коли пані Роуз аналізувала історію сексуальних домагань і навіть випадків насилля серед співробітників BBC (в першу чергу йдеться саме про Севіла), вона зіткнулася з «дуже тривожним» потаємним почуттям страху і відсутності довіри між персоналом і керівництвом.

Експерт спостерігала за розвитком справи Севіла та її висвітленням протягом семи місяців і дійшла висновку, що всередині корпорації існують й інші форми зловживання владою, і це є серйознішою та поширенішою проблемою ніж девіантна поведінка журналістів в особистому житті.

«Має місце великий тиск на співробітників щодо зарплатні, звільнення. Контракти підписують на дуже короткий термін – від 4 до 6 місяців, і люди не відчувають впевненості, до того ж коли знають, що на їх місце є 15 претендентів. На BBC працюють дуже багато небезпечно напружених людей, які постійно перебувають у стані стресу. Це породжує великий ризик жорстокої поведінки», – заявила Діна Роуз у своїй доповіді «Повага на роботі» під час спеціального заходу Britain's Got Bullies, організованого мовною спілкою Bectu.

Партнер BBC з управління змінами Грем Рассел (Graham Russell) провів інтерв'ю з 930 співробітниками корпорації і зробив такий самий висновок, як Діна Роуз.

«Люди не люблять бути в скляному кабінеті, і вони навіть боялися говорити з нами, боялися викриття свого невдоволення», – додав він.

За словами Рассела, з тих, хто мав скарги, тільки 352 людини погодилися на живе спілкування, 375 погодилися відповісти електронною поштою або залишити голосове повідомлення.

Роуз і Рассел зазначили, що наразі на BBC кількість випадків неадекватної сексуальної поведінки (маються на увазі домагання) є невеликою і в порівнянні з середніми цифрами інших організацій її можна назвати нормою.

Нагадаємо, що восени 2012 року спалахнув скандал навколо постаті легендарного ведучого Джиммі Севіла: коли він помер, почали спливати свідчення про його сексуальні домогання та навіть випадки насилля. Пізніше виявилося, що зі співробітників  BBC не тільки Севіл мав неадекватну поведінку.

Джерело: The Guardian

comments powered by Disqus