Об’єкти НСТУ охоронятимуться виключно органами поліції – постанова уряду

Проект такої постанови підготував Держкомтелерадіо після того, як до них звернулися представники Служби безпеки України (СБУ) з інформацією, що за результатами проведених суспільним мовником тендерних процедур на закупівлю послуг охорони об’єктів нерухомості ПАТ «НСТУ» у м. Києві та в регіональних філіях, тендери виграють приватні охоронні структури, кінцевими бенефіціарними власниками яких є громадяни Російської Федерації, повідомила прес-служба Держкомтелерадіо.

11 листопада 2015 року уряд уже ухвалив своєю постановою «Питання забезпечення охорони об'єктів державної та інших форм власності», що об’єкти обласних телерадіокомпаній (ОДТРК) та Національної телерадіокомпанії (НТКУ) включені  до Переліку об'єктів державної та інших форм власності, охорона нерухомого майна (незалежно від цільового призначення) яких здійснюється виключно органами поліції охорони на договірних засадах.

Як пояснив сайту «Детектор медіа» начальник відділу законопроектної роботи Держкомтелерадіо Олексій Тарасенко, 19 січня 2017 року зареєстрували ПАТ «НСТУ», у ході реформи компанія об’єднала усі ОДТРК та НТКУ, їхні юридичні особи припинено. У постанову від 2015 року не були внесені відповідні зміни, що означало, що об’єкти НСТУ могли охоронятися не лише органами поліції.

«Голова НСТУ заявив тоді, що вони згодні на те, що об’єкти Суспільного буде охороняти Нацполіція, але тільки після того, як об’єкти НСТУ будуть внесені у цей перелік. Постанова уряду (опублікована на сайті Кабміну від 22 травня 2019 року – Ред.) прибирає ОДТРК і НТКУ з переліку і буде тільки один пункт – ПАТ "НСТУ"», – пояснив Олексій Тарасенко.

На запитання, чому зміни не були внесені раніше, він сказав, що ініціювали їх після того, як у Держкомтелерадіо звернулася СБУ.

Сайт «Детектор медіа» звернувся по коментар до НСТУ.

Нагадаємо, у 2018 році у телецентрі «Олівець» та у багатьох філіях відбулися зміни щодо охорони об’єктів. Наприклад, вхід на перший поверх «Олівця» тепер вільний, там працює UA: hub, де відбувається багато різноманітних заходів.

Також у філіях подібна ситуація. Наприклад, у Житомирській філії «немає охоронців, а є кнопкова охорона, завдяки якій видно, хто коли прийшов і пішов. На першому поверсі рецепція, де вас із усмішкою зустрічають на каналі, є кінотеатр, де щочетверга проходять кінопокази, є кав’ярня, де будь-хто може зайти на каву і поспілкуватися з ведучим, або продюсером, або менеджером», розповів тодішій продюсер філії Володимир Ладижець.

Фото: фейсбук-сторінка Olga Kuznyetsova

comments powered by Disqus