Наглядова рада НСТУ ініціювала розширення Класифікатора професій у медійній сфері

Таку пропозицію члени наглядової ради НСТУ підтримали одноголосно, свідчить протокол засідання від 27 червня 2019 року.

Наглядова рада вирішила: «На підставі пункту 8 частини 2 статті 7 Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" звернутися до Міністерства соціальної політики України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з пропозицією внести зміни до Національного класифікатора України "Класифікатор професій" ДК 003:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327, та доповнити його такими професіями: аналітик контенту, арт-директор, відеограф, відеодизайнер, генеральний продюсер, ілюстратор, копірайтер, креативний директор, медіапланер, сценарист, шеф-дизайнер».

За словами секретаря наглядової ради НСТУ Вадима Міського, здійснюючи свої повноваження зі встановлення умов та розмірів оплати праці працівників компанії, Наглядова рада виявила, що деякі сучасні назви професій неможливо записати працівнику в трудову книжку, через їхню відсутність у Класифікаторі професій. При цьому вони усталено використовуються медіавиробниками країн Європейського Союзу та США, а також у неофіційному спілкуванні на вітчизняному медійному ринку.

«Ми провели перемовини з відповідальними органами — Міністерством соціальної політики та його профільним Науково-дослідним інститутом праці і занятості населення, Мінекономіки та ініціювали внесення змін до Класифікатора професій. HR-команда НСТУ також зібрала пропозиції від інших гравців медіаринку, які увійшли у фінальний перелік. Таким чином ця ініціатива допоможе усій галузі», — розповів Вадим Міський.

Як писав «Детектор медіа», 31 січня 2019 року наглядова рада Суспільного мовлення затвердила нову структуру НСТУ з новими членами правління і без виконавчого директора. 

Фото: Facebook-сторінка Зураба Аласанії

comments powered by Disqus