Комітет гуманітарної та інформполітики не згоден зі змінами щодо НСТУ в законопроєкті про акціонерні товариства

Члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики на засіданні 30 квітня 2020 року розглянули проект Закону № 2493 «Про акціонерні товариства» і рекомендували головному з розгляду цього закону Комітету з питань економічного розвитку відхилити норму, що стосується діяльності Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія».

Загалом цей законопроєкт пропонує виключення норм, які вимагають існування у всіх акціонерних товариствах ревізійної комісії, натомість залишити зовнішній аудит.

Зокрема вносяться зміни до ст.13 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Пропонується її назвати «Перевірка фінансово-господарської діяльності», та натомість норм про ревізійну комісію прийняти: «1. Перевірка фінансово-господарської діяльності за результатами фінансового року здійснюється суб’єктом аудиторської діяльності, якщо інше не передбачено статутом товариства.

Виконавчий орган забезпечує суб’єкту аудиторської діяльності доступ до інформації в межах, передбачених статутом.».

Наразі у діючому законі «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» у ст. 16 «Аудит» зазначено, що НСТУ щороку проходить обов’язковий аудит річної фінансової звітності; аудиторська фірма визначається Наглядовою радою НСТУ за результатами проведення конкурсу. Видатки на проведення аудиту здійснюються за рахунок НСТУ; обов’язкова фінансова звітність та результати щорічного аудиту оприлюднюються у друкованих та електронних засобах масової інформації, а також на офіційному веб-сайті НСТУ.

Голова Комітету Олександр Ткаченко вважає, що такі зміни до закону про акціонерні товариства, можуть протирічити самостійності суспільного мовника.

«Пропонується норма, яка передбачала зміни до закону про НСТУ аудиторські послуги (аудит) НСТУ можуть надавати не за рішенням Наглядової ради, а надавати сторонні організації. Це буде протирічити самостійності та незалежності НСТУ. Тому є пропозиція відхилити цю новелу. Ми звернемося з листом до профільного комітету, бо це суперечить статуту діяльності НСТУ», – зауважив він.

Також Комітет відхилив окремі новели проекту Закону № 3014 «Про електронні комунікації», які суперечать порядку видачі ліцензій провайдерам програмної послуги. Про це йдеться на сайті Комітету.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року у Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» (щодо підвищення ефективності роботи Національної суспільної телерадіокомпанії України). У законопроєкті пропонують не менше половини бюджетного фінансування НСТУ спрямувати на контент, із них половину коштів спрямувати на виробництво контенту незалежними продакшен-студіями.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила Закон України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» у 2014 році, зі змінами у 2015, 2016 і 2017 роках.

comments powered by Disqus