Європейська мовна спілка сподівається побачити Україну на «Євробаченні» у 2020 році

Про це йдеться в офіційній заяві ЄМС, опублікованій на сайті «Євробачення».

«Кожен учасник суспільного телерадіомовлення несе відповідальність за вибір свого виступу на пісенному конкурсі Євробаченнявідповідно до правил, встановлених Європейською мовною спілкою. З сумом підтверджуємо, що українська телерадіокомпанія ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" повідомила Європейську мовну спілку, що після подальших обговорень вони прийняли важке рішення вийти з конкурсу "Євробачення" 2019 року. Будуть подальші дискусії між ЄМС та НСТУ з цього питання, але ми сподіваємося побачити їх знову в 2020 році», – зазначно у заяві.

Також в ЄМС додали, що на даний момент із нетерпінням чекають на феєричну подію в Тель-Авіві в травні, яка наразі готується.

Як писав «Детектор медіа», 27 лютого Національна суспільна телерадіокомпанія України заявила, що відмовляється від участі в «Євробаченні-2019». Причиною назвали те, що переможниця національного відбору Maruv не погодилася підписати договір із НСТУ, а також фіналісти Freedom Jazz та Kazka, які посіли друге і третє місця на нацвідборі, відмовилися поїхати на «Євробачення-2019». У НСТУ відмову від конкурсу також пов’язують із надмірною політизацією перебігу національного відбору на міжнародний конкурс.

Додамо, що згідно з жеребкуванням від 28 січня представник від України мав би виступити у Тель-Авіві (Ізраїль) 14 травня у першому півфіналі під номером 17. Тепер на «Євробаченні-2019» візьме участь 41 країна. Україна буде лише транслювати два півфінали та фінал, але не матиме права голосувати.

comments powered by Disqus