Держаудитслужба оприлюднила звіт про перевірку НСТУ за 5 років. Суспільне подало на ДАСУ в суд

Державна аудиторська служба України оприлюднила аудиторський звіт за результатами державного фінансового аудиту діяльності ПАТ «НСТУ» за період з 01.012014-31.12.2019. Аудиторський звіт призначений для Кабміну, Держкомтелерадіо, керівництва ПАТ «НСТУ», Наглядової ради ПАТ «НСТУ», працівників державних органів та інших зацікавлених осіб.

Нагадаємо, ПАТ «НСТУ» створено на базі Національної телекомпанії України (НТКУ) у січні 2017 року.

Серед гіпотез, зазначених у аудиторському звіті ДАСУ, зокрема такі: відсутність дієвого контролю Держкомтелерадіо за діяльністю ПАТ «НСТУ»; неналежна організація процесу формування статутного капіталу ПАТ «НСТУ», що призвело до завищення його розміру та знецінила вартість акцій, якими володіє держава; прорахунки з боку ПАТ «НСТУ» при організації і проведенні пісенного конкурсу «Євробачення-2017» та ін.

У висновках ДАСУ зауважила, що комісія з перетворення включила до статутного капіталу безнадійну дебіторську заборгованість на суму 4867,59 тис. грн і не врахувала фактичну заборгованість по розрахунках з ЄМС на суму 37751,19 тис. грн та «Євроньюз» – 251076,2 тис. грн, через її не відображення в обліку бухгалтерською службою НТКУ. ДАСУ констатувала, що до складу статутного капіталу увійшло майно вартістю 182674,31 тис. грн, яке було непридатним до використання, зношеним та морально застарілим і на дату формування статутного капіталу не використовувалося у виробничому процесі, за вартістю, яка значно перевищила реальну через проведену при перетворенні дооцінку, та включення майна, яке перебувало у спільній власності, тощо.

На думку ДАСУ, система організації в цілому діяльності  ПАТ «НСТУ» унеможливлює своєчасне попередження виникненню недоліків та порушень законодавства, а отже негативно впливає на результат його роботи.

ДАСУ рекомендувала Міністерству культури та інформполітики задля усунення щорічної ситуації виникнення заборгованості перед КРРТ та іншими надавачами телекомунікаційних послуг та можливістю здійснювати моніторинг запроваджених ними тарифів ініціювати внесення змін до ст.66 закону «Про телекомунікації» в частині держрегулювання тарифів на послуги з трансляції телерадіопрограм. Також ініціювати внесення змін до ст. 16 закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та ст. 52 закону «Про акціонерні товариства» та Статуту ПАТ «НСТУ» з урахуванням вимог закону «Про закупівлі» та ін.

Держкомтелерадіо рекомендують забезпечити проведення інвентаризації необоротних активів ПАТ «НСТУ», які не увійшли до статутного капіталу товариства, та прийняти управлінські рішення щодо його подальшого використання.

Керівництву ПАТ «НСТУ» рекомендують внести зміни до Статуту, переглянути діючу структуру, положення про структурні підрозділи та посадові інструкції працівників щодо належного закріплення усіх завдань, функцій та відповідальності, в тому числі задля усунення дублювання функцій між підрозділами. Правлінню порадили запровадити ведення обліку собівартості проектів власного виробництва; переглянути ціни на рекламну продукцію тощо.

Правління ПАТ «НСТУ» подало до суду на ДАСУ. Окружний Адміністративний суд міста Києва 25 травня 2020 року відкрив провадження у справі за позовом ПАТ «НСТУ» до Державної аудиторської служби України про визнання протиправним та скасування звіту. У коментарі сайту «Детектор медіа» голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія зазначив, що, на його думку, ДАСУ порушила процедуру, оскільки одночасно проводила і аудит, і ревізію. Окрім того, за його словами, ДАСУ, не представила методологію перевірки й оприлюднили звіт до завершення узгодження з ПАТ «НСТУ», хоча НСТУ подала 188 правок до аудиторського звіту.

comments powered by Disqus