BBC просить вибачення за грубий жарт про сексуальну орієнтацію Клер Болдінг

Він заявив, що якби йому дали провести 20 хвилин із Клер Болдінг (Clare Balding), він допоміг би їй змінити погляди. Також він запропонував слухачам подискутувати щодо того, чи варто пані Болдінг вести шоу про топлес-гонки, і назвав її «жінкою-конем». Після цього жарту до редакції надійшло 19 скарг від слухачів.

«Всі ми знаємо, що не існує такої лесбіянки, яку не можна було б вилікувати», – сказав Міллз.

Клер Болдінг, яка була обличчям BBC протягом висвітлення останніх літніх Олімпійських і Паралімпійських ігор, протягом 7 років перебуває в громадянському шлюбі з колишньою редакторкою новин на BBC Radio 4 Еліс Арнольд (Alice Arnold). Болдінг отримала широке визнання як журналіст саме завдяки Олімпійським іграм, після чого вона вела різні телевізійні та радіо-шоу на BBC, наприклад, гоночні шоу на BBC Sport і Good Morning Sunday на BBC Radio 2.

Інший ведучий Radio 5 Live, Колін Мюррей (Colin Murray), намагався виправити ситуацію, написавши в Твіттері, що цей жарт був зроблений для того, щоб висміяти «ідіотські погляди» на гомосексуалізм.

Пізніше він відповів ображеним слухачам: «Ми завжди ризикуємо, оскільки це прямий ефір. Ми як еквілібристи. Але якщо ми не будемо робити нічого небезпечного, це означатиме смерть шоу».

BBC визнала, що жарт був недоречним. В заяві від корпорації зазначено: «Шоу Fighting Talk йде у прямому ефірі, саме тому міг статися такий неприємний випадок. Тема була некоректною, тому ми вирізали цю частину програми у версії для iPlayer. І ми хочемо ще раз вибачитися перед усіма, кого образив той ефір».

Клер Болдінг публічно не коментувала історію. Це не перший випадок, коли однієї з найбільш затребуваних ведучих Великобританії стосуються різкі зауваження в мас-медіа.

Минулого року стався черговий конфлікт між Болдінг і критиком із Sunday Times Ей. Ей. Гіллом (AA Gill), який у 2010 році описав її у своїй колонці як «dyke on a bike» (щось на кшталт «громило на велосипеді»). Пізніше він навіть застосовував нецензурну лексику на адресу Болдінг, назвавши її «great twat» («видатна п…а») і заявивши про свою ненависть до розумних жінок у відповідь на те, що Болдінг виступала на захист ведучої- історика Мері Бірд (Mary Beard), яку Гілл назвав занадто потворною для екрану.

У травні 2013 року Болдінг отримала спеціальну премію BAFTA за вагомий внесок в інформаційну тележурналістику.

Джерело: The Guardian, Best Daily

comments powered by Disqus