Рок-музиканта було висунуто на позицію ведучого наукової програми ВВС

10:08,
24 Грудня 2012
1679

Рок-музиканта було висунуто на позицію ведучого наукової програми ВВС

10:08,
24 Грудня 2012
1679
Рок-музиканта було висунуто на позицію ведучого наукової програми ВВС
Новим ведучим програми «Нічне небо» («Sky At Night») на ВВС повинен стати гітарист групи Queen Брайан Мей (Brian May). З такою пропозицією виступила ініціативна група британських учених-астрономів.

На думку вчених, серед яких є декілька професорів провідних університетів Великобританії, Мей – один з небагатьох людей, здатних пояснювати науку так само просто, як це робив перший ведучий «Нічного неба» – астроном Патрік Мур (Patrick Moore).

Мур, який вів програму з 1957 року, помер 9 грудня 2012 року в віці 89 років.

Брайан Мей, який здобув популярність як рок-музикант, також є вченим-астрофізиком. У 2007 році він захистив дисертацію на тему «Радіальні швидкості в зодіакальній пиловій хмарі». Працювати над дисертацією про міжпланетні пилові хмари він розпочав у 1974 році. Тривала перерва, пов'язана з тим, що в 70-х роках Мей зосередився на роботі в групі Queen.

Патрік Мур та Брайан Мей / Фото: ВВС

Отримавши вчений ступінь доктора астрофізики, Мей став почесним ректором декількох британських університетів. В останні роки він прославився і як популяризатор науки: в 2006 році вийшла його книга «Вибух! Повна історія Всесвіту» (Bang! The Complete History of the Universe), написана в співавторстві з Патріком Муром.

Як заявив глава Королівського астрономічного співтовариства професор Девід Саусвуд (David Southwood), змінити Патріка Мура зможе тільки людина яскрава, однак лише характеристики «зірковості» буде замало, оскільки ця людина повинна разом з тим повинна дуже захоплюватися наукою. Професійні астрономи, вважає Саусвуд, часто здатні захопливо розповідати тільки про якусь одну вузьку галузь науки. А Брайан Мей, як і Патрік Мур, здатний яскраво говорити на будь-які теми – від чорних дір до життя на Марсі.

Між тим, представники ВВС заявили, що керівництво корпорації ще не визначилося з долею програми «Нічне небо».

Джерело: The Daily Telegraph

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ultimateclassicrock
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду